Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Кліффорд Шулл (Shull ) за розвиток методу нейтронної дифракції роки життя: 1915 - 2001 рр.

Нобелівський лауреат Кліффорд Шулл (Shull ) за розвиток методу нейтронної дифракції роки життя: 1915 - 2001 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Кліффорд Шулл (Shull ) за розвиток методу нейтронної дифракції роки життя: 1915 - 2001 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,86 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Кліффорд Шулл (Shull )


за розвиток методу нейтронної дифракції
роки життя: 1915 - 2001 рр.
Американський фізик К.Шулл народився 23 вересня 1915 р. у Пітсбурзі (штат Пенсільванія) у родині володаря крамниці металовиробів. Він навчався у середній школі Стенлі, у старших класах якої зацікавився фізикою. Його також дуже приваблювала авіаційна техніка. Після закінчення школи 1933 р. він вступає до Технологічного інституту Карнегі (нині – Університет Карнегі Меллона), педагогічний штат якого з технічних та фізичних наук був досить сильним. 1937 р. К.Шулл закінчив інститут і вступив до Нью-Йоркського університету на фізичне відділення, яке досить автономно розташовувалося у районі верхнього Бронкса. Він займався дослідженнями у групі ядерної фізики, яку очолювали Ф.Майєрс та Р.Гантун. Тут конструювали генератор прискорення дейтронів Кокрофта-Волтона потужністю 200 кілоелектронвольт. На третьому курсі університету 1940 р. фізичне відділення зобов’язало Шулла взяти участь у конструюванні нового генератора Ван де Грааффа потужністю 400 кілоелектронвольт. Темою його кандидатської дисертації були експерименти з розсіювання подвійного електрона, яку він успішно захищає у червні 1941 р. Шулл одружений з 1938 р. і має трьох синів. Після закінчення університету К.Шулл працює у Біконі (штат Нью-Йорк) у дослідницькій лабораторії Техаської компанії, де невеличка група фізиків займалася розробленням і виробництвом пальних та мастильних матеріалів. Він вивчає мікробудову каталізаторів за допомогою поглинання гасу, дифракції рентгенівських промінів та розсіювання. Ці каталізатори використовувалися у виробництві високоефективного авіаційного пального. Галузь досліджень набула вагомого значення, коли США вступили у Другу світову війну в грудні 1941 р. Робота у лабораторії Техаської компанії давала Шуллу також можливість вивчати процеси дифракції, кристалографії, опановувати фізику твердих сполук. Істотно допомагали у цьому зустрічі в Американському товаристві вивчення рентгенівських променів та дифракції електронів. 1946 р. після закінчення війни К.Шулл плідно працює над розробками у ядерній фізиці у лабораторії Клінтона (тепер – Національна лабораторія Оук Рідж) у Теннессі. Від 1955 р. він продовжує академічне життя у Массачусетському технологічному інституті до самого виходу на пенсію 1984 р. За ці роки він зробив значні дослідження у галузі внутрішнього намагнічування кристалів, розроблення технології поляризованих жмутів променів, динамічного розсіювання у високоякісних кристалах, інтерферометрії та фундаментальних властивостей нейтрона. 1994 р. К.Шуллу було присуджено Нобелівську премію з фізики «за розвиток методу нейтронної дифракції». Учений помер в 2001 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Кліффорд Шулл (Shull ) за розвиток методу нейтронної дифракції роки життя: 1915 - 2001 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок