Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> БОГУШЕВИЧ Франтішек Казимирович Український та білоруський поет

БОГУШЕВИЧ Франтішек Казимирович Український та білоруський поет

Назва:
БОГУШЕВИЧ Франтішек Казимирович Український та білоруський поет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,37 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
БОГУШЕВИЧ Франтішек Казимирович
Український та білоруський поет
Народився 21 березня 1840 р. в с. Кушляни Віденської губернії (нині Вільнюського району Литви) в сім’ї збіднілого шляхтича. У1861 р. навчався у Петербурзькому університеті, звідки був виключений за участь у студентських заворушеннях. Працював учителем на Гродненщині. Повернувшись на батьківщину брав участь у народному повстанні 1863 р., після розгрому якого, переховуючись від переслідувань, виїхав в Україну.
1865 р. Ф. Богушевич вступив до Ніжинського юридичного ліцею, який закінчив 1868 р.
В Україні Ф. Богушевич прожив понад 15 років, працював спочатку канцелярським чиновником у Чернігівській губернській управі, а з 1869 р. — помічником діловода, судовим слідчим. Із 1878 р. був адвокатом у Вільно. Почав писати вірші, які поширювалися в рукописах.
Автор збірок «Дудка білоруська» (1891) і «Смик білоруський» (1894), у яких під впливом ідей революційного демократизму утверджуються художньо-естетичні принципи. Збірки «Білоруська скрипочка» і «Білоруські оповідання Бурачка» загинули в архівах царської цензури. У своїх творах глибоко розкривав соціальні суперечності пореформеного села, розвінчував ідею безкласовості білоруської нації.
Службова діяльність Ф. Богушевича в Україні вирізнялася громадянською принциповістю, чесністю, увагою до простих людей, особливо до бідної частини селянства. Архівні документи свідчать, що Ф. Богушевич був свідомим поборником інтересів українських селян. В Україні займався літературною діяльністю, писав вірші українською мовою. Величезний вплив на його творчість мала поезія Т. Шевченка, зокрема поема «Гайдамаки». Цей вплив особливо помітний у творах Ф. Богушевича «Правда», «Думка» та ін.
У 1883 р. Ф. Богушевич повернувся на батьківщину. Служив у Вільно до останніх років життя.
Помер 28 квітня 1900 р. у с. Кушляни. Похований у Жупранах (нині Гродненська область).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: БОГУШЕВИЧ Франтішек Казимирович Український та білоруський поет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок