Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Дадлі Роберт Хершбах (Herschbach) за зроблений внесок у «розвиток нової галузі досліджень у хімії – динаміки хімічних реакцій, що дозволило більш детально представити процес їхнього протікання» рік народження: 1932 р.

Нобелівський лауреат Дадлі Роберт Хершбах (Herschbach) за зроблений внесок у «розвиток нової галузі досліджень у хімії – динаміки хімічних реакцій, що дозволило більш детально представити процес їхнього протікання» рік народження: 1932 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Дадлі Роберт Хершбах (Herschbach) за зроблений внесок у «розвиток нової галузі досліджень у хімії – динаміки хімічних реакцій, що дозволило більш детально представити процес їхнього протікання» рік народження: 1932 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,94 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Дадлі Роберт Хершбах (Herschbach)


за зроблений внесок у «розвиток нової галузі досліджень у хімії – динаміки хімічних реакцій, що дозволило більш детально представити процес їхнього протікання»
рік народження: 1932 р.
Американський хімік Д. Хершбах народився 18 червня 1932 р. у Хосі (штат Каліфорнія) в родині будівельника. Живучи в Каліфорнії в сільській місцевості, Хершбах був заправилою в рухливих іграх, займався спортом. Він навіть одержав стипендію для навчання і занять футболом у Стенфордському університеті, де грав за команду першого курсу і був запрошений спробувати сили до професійного клубу «Лос-Анджелес ремс». Незабаром, однак, захоплення навчанням відсунуло заняття спортом на другий план. У Стенфордському університеті Хершбах почав проводити досліди з хімічної кінетики. 1954 р. він одержав ступінь бакалавра з математики, через рік – магістра хімічних наук за дисертацію, присвячену розробленню методів уточнення обчислень предекспоненціальних реакцій під час перевірки теорії перехідного стану. Після закінчення університету він продовжував свої дослідження в Гарварді, де одержав 1956 р. ступінь магістра фізичних наук, а 1958 р. – доктора з хімічної фізики. У цей час Хершбах зробив значний теоретичний і експериментальний внесок, запропонувавши методи обчислення енергетичних рівнів внутрішньомолекулярного обертання й обертання цілих молекул. Він був молодшим членом ради коледжу Гарвардського університету (1957–1959), асистент-професором (1959–1961), а потім ад'юнкт-професором (1961–1963) хімії Каліфорнійського університету в Берклі. 1963 р. Хершбах став професором хімії Гарвардського університету. У Гарварді він був керівником програми з хімічної фізики (1964–1977), деканом хімічного факультету (1977–1980), а також членом факультетської ради (1980–1983). 1967 р. Хершбах, виконуючи постдокторскі дослідження в Гарварді, почав працювати разом з Я. Лі. З декількома студентами Лі почав проектувати і конструювати нову «супермашину», використавши надзвукові ніпелі для створення пучків, мобільний мас-спектрометричний детектор (у ньому створюються перемінні електричне і магнітне поля, що приводить до відхилення утворюваних продуктів від первісної траєкторії залежно від їхніх властивостей, завдяки чому їх можна зібрати й ідентифікувати). За допомогою апаратури, виготовленої Хершбахом і Лі, було вчинено свого роду революційний переворот у даній сфері науки. Було вивчено, до того ж, зі значно вищою точністю, багато реакцій ускладненішого молекулярного плану. 1986 р. Хершбахові, Полані спільно з Я.Лі було присуджено Нобелівську премію з хімії за зроблений внесок у «розвиток нової галузі досліджень у хімії – динаміки хімічних реакцій, що дозволило більш детально представити процес їхнього протікання». 1964 р. Хершбах одружився з Г.Ботіос, теж хіміком; у них дві дочки. Родина захоплюється камерною музикою, вони навіть грають на струнних інструментах сімейним квартетом.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Дадлі Роберт Хершбах (Herschbach) за зроблений внесок у «розвиток нової галузі досліджень у хімії – динаміки хімічних реакцій, що дозволило більш детально представити процес їхнього протікання» рік народження: 1932 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок