Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Олександр Васильович Кірсанов

Олександр Васильович Кірсанов

Назва:
Олександр Васильович Кірсанов
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з спецкурсу: "Історія органічної хімії"
Олександр Васильович Кірсанов


Олександр Васильович Кірсанов народився 2 литопада 1901р. в Москві в сім'ї інженера-транспортника. Його батько, Василь Ернестович Кірсанов, працював деякий час військовим інженером, а потім перейшов на цивільну роботу на Білорусько-Балтійську залізницю заступником начальника. Мати, Емілія Іванівна, виховувала сімох дітей. Олександр був сьомою дитиною.
В 11 років він вступає до 1 класу Першого Московського кадетьського корпусу. В 14 років Кірсанов виявляє інтерес до хімії, батьки купили йому найновіші на той час книги по хімії. Деякі з них він зберігав до кінця свого життя.
В 18 років Олександр Васильович не зміг одразу вступити до Московського Вищого технічного училища, оскільки мав непролетарське походження. Проте, через 2 роки, попрацювавши перед цим викладачем курсів підготовки командного складу армій, він таки поступив в МВТУ. Досить скоро його знову відрахували по причині непролетарського походження. Знову поновився. |
Олександр Васильович Кірсанов
Після смерті батька в 1923р. Кірсанов крім навчання починає працювати лаборантом кафедри органічної хімії..
В 1924р. закінчує навчання й залишається аспірантом на кафедрі, яку на той ча очолював О.Є.Чичибабін. В 1924р. та 1925р. Кірсанов публікує свої перші 2 статті на теми амідування піридину та синтезу оксипіридинкарбонових кислот.
Протягом 20-х років минулого століття Кірсанов опублікував ряд праць з хімії піридинових основ, розшифрував будову складної природної сполуки - бергеніну, а також впровадив у промислове виробництво алкалоїди кокаїн та гідрастинін, спроектував й виготовив апа ратуру для їх синтезу.
В 1930р він був змушений залишити МВТУ, через його розформування. З 1930 по 1932р працює старшим редактором хімічногосектору "Держнауктехновидаву" (тепер видавництво "Химия"). Під його редакцією виходять друком "Синтезы органических препаратов". В 1932р вченого висилають до Свердловська за спробу зв'язатися з академіком Чичибабиним, що виїхав до Франції 1930р. На новому місці він спочатку керує хімічною лабораторією й консультує в Інституті механічної обробки руд, викладає в Державному університеті. Згодом завідува лабораторією технології хімічних продуктів і коксування в Східному науково-дослідницькому вуглехімічному інституті. В 1939р вченому присуджено ступінь доктора хімічних наук без захисту дисертації, а в 1941р - професора.
В 1940р Кірсанова обирають завідуючим кафедри органічної хімії Свердловського Медичного Інституту. |
Кірсанов в Берліні, 1945р.
Під час Великої Відчизняної Війни він працює над створенням ефективних лікарських засобів "карбосульфамідів". В березні 1942 провів аналіз рідини манометрів й термометрів деяких німецьких літаків. У 1944р переїжджає до Дніпропетровська завідувати кафедрою органічної хімії. Розпочинає роботи по фосфорорганічній хімії.
У травні - серпні 1945р Кірсанов перебуває в Німеччині за наказом наркома чорної металургії СРСР.
В 1949р він відкрив першу іменну реакцію - синтез амідів, діалкіламідів й феніламідів карбонових кислот прямим амідуванням сульфамідом.
З 1952р займався вивченням фосфазореакцій
X= ClSO2 , AlkSO2 , ArSO2 , Cl2P(O), R2P(O), R2P(S), ArCO, AlK, Ar
В 1953р Кірсанов відкрив реакцію окисного імінування похідних тривалентного фосфору N-дихлоровмісними реагентами.
В1956р переїхав до Києва. За короткий час він разом зі співробітниками виконав дослідження з хімії фосфазосполук ізоціанатів кислот фосфору, продуктів фосфорилювання ненасичених вуглеводнів і нітрилів, йодидів фосфору, сіркоорганічних сполук з зв'язком S=N. Наприклад:
В 1961р стає академіком АН УРСР.
З 1961 Кірсанов став директором ІОХ АН УРСР.
Його наукова діяльність - повчальний приклад поєднання фундаментальних досліджень з інтересами практики. Багато сполук з практично корисними властивостями (антибластичними, пестицидними та ін.) було знайдено серед похідних фосфазосполук, ізоціанатів кислот фосфору, імінопохідних сірки. |
Кірсанов обговорює проблеми з міністром хімічної промисловості СРСР
 
В1983 році він вирішив піти з посади директора інституту, передавши віжки правління Марковському.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Олександр Васильович Кірсанов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок