Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Алекс Мюллер (Muller) за їх революційне відкриття надпровідності в керамічних матеріалах рік народження: 1927 р.

Нобелівський лауреат Карл Алекс Мюллер (Muller) за їх революційне відкриття надпровідності в керамічних матеріалах рік народження: 1927 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Алекс Мюллер (Muller) за їх революційне відкриття надпровідності в керамічних матеріалах рік народження: 1927 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,66 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Алекс Мюллер (Muller)


за їх революційне відкриття надпровідності в керамічних матеріалах
рік народження: 1927 р.
Швейцарський фізик К.Мюллер народився 20 квітня 1927 р. у Базелі в родині музиканта. К.Мюллер вивчав фізику та математику у Федеральному технологічному інституті в Цюріху в П.Шерера та В.Паулі. Його дипломна робота була присвячена ефекту Гола (виникнення поперечного електричного поля у провіднику, який розміщено в магнітному полі). 1958 р. К.Мюллер очолює групу з досліджень магнітного резонансу в інституті «Батл» у Женеві. Від 1963 р. він працює в дослідній лабораторії фірми Ай Бі Ем в Цюріху, а також викладає в Цюріхському університеті (вже з 1970 р. – професор цього університету). К.Мюллер та В.Берлінгер вивчають діелектричні і фотоелектричні властивості SіTiO3 та пов’язані з ним перовскіти. У той же самий час Г.Рорер вивчає GdAlO3. К.Мюллер спільно з Бінінгом та Рорером працює над конструюванням тунельного мікроскопа. Починаючи з 1983 р. К.Мюллер та Й.Беднорц починають інтенсивно працювати над пошуком високотемпературних надпровідних оксидів. 1911 р. Х.К.Онесом відкрито ефект надпровідності, за якого електричний опір твердої ртуті за температури 4,2 К зникає. Цей ефект притаманний й іншим металам та сплавам, але він виявляється лише за дуже низьких (кріогенних) температур, які досягаються за допомогою дорогого рідкого гелію. Це і є головною перепоною для практичного використання ефекту надпровідності в металевих об’єктах. Тому вчені почали пошуки матеріалів, які ставали надпровідними за значно вищих температур. У 70-ті роки було розроблено металеві надпровідники з критичною температурою (температурою переходу в надпровідний стан) близько 23 К, що не розв’язувало проблеми. Відмінною рисою робіт Г.Беднорца та К.Мюллера було використання не звичайних сплавів, а оксидів, що мали у складі один або декілька рідкісноземельних елементів. Їхні зусилля увінчуються успіхом 1986 р., коли ними було зареєстровано падіння опору до нуля в керамічному матеріалі, що складався з лантану, барію та оксиду міді. Сенсацією стало те, що надпровідність цього матеріалу з’являється за температур, близьких до температури рідкого азоту (77К), незрівнянно дешевшого за гелій. 1987 р. К.Мюллеру та Й.Беднорцу було присуджено Нобелівську премію «за їх революційне відкриття надпровідності в керамічних матеріалах».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Алекс Мюллер (Muller) за їх революційне відкриття надпровідності в керамічних матеріалах рік народження: 1927 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок