Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Йоганнес Ханс Даніель Єнсен (Jensen) за відкриття оболонкової структури ядра роки життя: 1907 - 1973 рр.

Нобелівський лауреат Йоганнес Ханс Даніель Єнсен (Jensen) за відкриття оболонкової структури ядра роки життя: 1907 - 1973 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Йоганнес Ханс Даніель Єнсен (Jensen) за відкриття оболонкової структури ядра роки життя: 1907 - 1973 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,54 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Йоганнес Ханс Даніель Єнсен (Jensen)


за відкриття оболонкової структури ядра
роки життя: 1907 - 1973 рр.
Німецький фізик Х.Єнсен народився 25 червня 1907 р. у Гамбурзі в родині садівника. Блискучі успіхи в школі дозволили йому одержати стипендію для навчання у Вищому реальному училищі, по закінченні якого він продовжував освіту в університетах Фрайбурга і Гамбурга. З 1937 р. після захисту докторської дисертації з фізики він працює як приват-доцент. 1941 р. Х.Єнсен стає професором Ганноверзького технічного університету. Його роботи присвячені теорії ядра і фізиці твердого тіла. Учений співпрацював із геохіміком Г.Е.Зюссом і фахівцем з експериментальної ядерної фізики О.Хакселем. Але з початком Другої світової війни фізики Німеччини опинилися в ізоляції. Коли стало можливим, він відновлює контакти в Копенгагені з Н.Бором, ознайомлюється з працями М.Гепперт-Майєр, роботи якої зацікавили Х.Єнсена і він знову звертається до своєї наукової діяльності. 1949 р. Х.Єнсен і М.Гепперт-Майєр водночас зробили аналогічні висновки з теорії ядерних оболонок, подавши статті до журналу «Фізичний огляд». 1950 р. Х.Єнсен незалежно від М.Гепперт-Майєр вводить поняття «спін-орбітальний зв'язок». Учені згодом зустрілися, стали друзями й 1955 р. разом написали книгу «Елементарна теорія оболонкової структури ядра». Х.Єнсену і М.Гепперт-Майєр було присуджено Нобелівську премію з фізики 1963р. «за відкриття оболонкової структури ядра». Друга половина премії була присуджена Е.П.Вігнеру. З 1949 р. Х.Єнсен – професор Гейдельберзького університету, а 1969 р. його удостоєно звання почесного професора. Х.Єнсен побував у США в багатьох університетах і Принстонському інституті фундаментальних досліджень як запрошений професор фізики. Х.Єнсен був членом Гейдельберзької академії наук, товариства Макса Планка і почесним доктором Ганноверзького технічного університету. Скромний і стриманий, Х.Єнсен усе життя провів одинаком, жив у квартирі, розташованій у будинку Інституту теоретичної фізики в Гейдельберзі. У вільні години полюбляв працювати в інститутському саді. З 1955 р. і до самої смерті 11 лютого 1973 р. він був співредактором «Фізичного журналу».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Йоганнес Ханс Даніель Єнсен (Jensen) за відкриття оболонкової структури ядра роки життя: 1907 - 1973 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок