Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Гао Сінцзянь (Gao Xingjian) за літературну діяльність, якій властиве універсальне відтворення дійсності й стилістична майстерність, що відкрили новий шлях китайській літературі рік народження: 1940 р.

Нобелівський лауреат Гао Сінцзянь (Gao Xingjian) за літературну діяльність, якій властиве універсальне відтворення дійсності й стилістична майстерність, що відкрили новий шлях китайській літературі рік народження: 1940 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Гао Сінцзянь (Gao Xingjian) за літературну діяльність, якій властиве універсальне відтворення дійсності й стилістична майстерність, що відкрили новий шлях китайській літературі рік народження: 1940 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,50 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Гао Сінцзянь (Gao Xingjian)


за літературну діяльність, якій властиве універсальне відтворення дійсності й стилістична майстерність, що відкрили новий шлях китайській літературі
рік народження: 1940 р.
Китайський прозаїк, перекладач, критик Гао Сінцзянь народився 4 січня 1940 р. у Гуаньчжоу (Схід Китаю). Він закінчив Інститут іноземних мов у Пекіні, де опанував французьку мову. Перші його публікації з'явилися 1980 р. Це були короткі оповідання, есе і драматичні твори. Згодом він опублікував чотири книжки. У 80-ті роки письменник почав вивчати вплив західного театру на китайську культуру, викликавши злобливу критику і переслідування у своїй країні. Його популярну п'єсу “Інший берег” було заборонено, і загалом жодну з його п'єс на батьківщині вже не ставили. 1987 р. він переїздить до Франції, де клопочеться про політичний притулок. Після подій у Китаї на площі Тіньямінь Гао Сінцзянь виходить з лав компартії й видає книгу “Біженці”. Китайська влада була настільки обурена її виданням, що письменник був оголошений персоною non grata у Китаї. Гао Сінцзянь був першим письменником з Китаю, відзначеним Нобелівською премією. Свою нагороду він одержав 2000 р. “за літературну діяльність, якій властиве універсальне відтворення дійсності й стилістична майстерність, що відкрили новий шлях китайській літературі”. Особливо були виділені два його твори – “Верхів’я душі” і “Книга самотньої людини”. Роботу над цими творами Гао Сінцзянь розпочав у 80-ті роки. У книзі “Верхів’я душі” відбито враження автора від поїздок у далекі райони Півдня і Південного заходу Китаю, де й донині збереглися народні традиції. Переважають балади і романтичні пригоди розбійників. Твір цілковито заснований на давній даоській мудрості. “Книга самотньої людини” засуджує культурну революцію в Китаї, яка насаджувала жорстокість, безкультурність і душевну глухоту. Проте письменник не впадає й в іншу крайність – дисиденство, реально висвітлюючи події, відмовляючися грати роль дисидента, так само як у свій час цілком і повністю не підтримував політику влади.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Гао Сінцзянь (Gao Xingjian) за літературну діяльність, якій властиве універсальне відтворення дійсності й стилістична майстерність, що відкрили новий шлях китайській літературі рік народження: 1940 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок