Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Дональд Артур Глезер (Glaser) за винахід бульбашкової камери рік народження: 1926 р.

Нобелівський лауреат Дональд Артур Глезер (Glaser) за винахід бульбашкової камери рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Дональд Артур Глезер (Glaser) за винахід бульбашкової камери рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,62 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Дональд Артур Глезер (Glaser)


за винахід бульбашкової камери
рік народження: 1926 р.
Американський фізик Д.Глезер народився 21 вересня 1926 р. в Клівленді (штат Огайо) в сім’ї російських емігрантів. Початкову та середню освіту отримав у школах Клівленд-Хайтса. Був талановитим музикантом, але неабиякі здібності до математики спонукали його вступити до Кейзівського технологічного інституту. 1946 р. він одержує ступінь бакалавра з фізики та математики. 1950 р. після закінчення аспірантури Каліфорнійського технологічного інституту Глезеру було присвоєно докторський ступінь з фізики та математики за працю, присвячену експериментальному дослідженню космічних променів високої енергії та мезонів на рівні моря. За рік до цього по закінченню курсової роботи в Калтесі, молодому вченому запропонували викладати фізику в Мічиганському університеті. 1953 р. він стає асистент-професором, 1955 - ад’юнкт-професором, а 1957 - повним професором. У Мічиган Глезера привела зацікавленість елементарними частинками в космічних променях, що з величезною енергією бомбардують Землю. Для дослідження фізики високих енергій він будує 1953 р. в Чиказькому університеті бульбашкову камеру, де використовувався рідкий водень при температурі 27К. 1956 р. Глезер експериментує з камерами на зрідженому ксеноні. Такі камери дали змогу зафіксувати поведінку багатьох атомних частинок, що раніше було неможливо. 1959 р. вчений побував у Каліфорнійському університеті в Берклі й в наступному році став постійним співробітником цього навчального закладу. Протягом 1959-1960 рр. він зібрав майже півмільйона фотографій, використовуючи нову бульбашкову камеру, побудовану в Берклі під керівництвом Луїса У. Альвареса. 1960 р. Глезеру було присуджено Нобелівську премію з фізики «за винахід бульбашкової камери». Невдовзі він одружується з аспіранткою Рут Бонні Томпсон, з якою познайомився в Радіаційній лабораторії Лоуренса в Берклі. У них народилося двоє дітей, однак 1969 р. подружжя розійшлося. 1961 р. Глезер вивчає проблеми, пов’язані з застосуванням фізичних методів до молекулярної біології в Копенгагенському університеті. Розробив комп’ютеризовану сканівну систему автоматичної ідентифікації видів бактерій. Від 1964 р. він є професором біології та фізики в Берклі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Дональд Артур Глезер (Glaser) за винахід бульбашкової камери рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок