Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Чарльз Педерсен (Pedersen) за розробку та використання молекул, що здійснюють специфічну структурну взаємодію з високою вибірковістю роки життя: 1904 - 1989 рр.

Нобелівський лауреат Чарльз Педерсен (Pedersen) за розробку та використання молекул, що здійснюють специфічну структурну взаємодію з високою вибірковістю роки життя: 1904 - 1989 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Чарльз Педерсен (Pedersen) за розробку та використання молекул, що здійснюють специфічну структурну взаємодію з високою вибірковістю роки життя: 1904 - 1989 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,49 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Чарльз Педерсен (Pedersen)


за розробку та використання молекул, що здійснюють специфічну структурну взаємодію з високою вибірковістю
роки життя: 1904 - 1989 рр.
Американський хімік Ч.Педерсен народився 3 жовтня 1904 р. у Пусані (Корея). Його батько був норвежцем, а мати – японкою. Через те, що в Кореї не було училища для іноземців, Ч.Педерсен мав навчатися у коледжі Св.Джозефа в Йокохамі в Японії, де й цікавився хімією. Згодом вивчає хімію в США, а в 1925 р. одержує диплом інженера-хіміка у Дейтонському університеті (штат Охайо). 1927 р. Педерсен завершує курс органічної хімії в Массачусетському технологічному інституті і цього ж року починає працювати в компанії «Дюпон», з якою зв’язує всю свою 40-річну кар’єру хіміка. Тут він починає досліджувати нафтові продукти і відкриває перший якісний металевий деактиватор. Він виявляє інтерс до впливу різних лігандів на каталітичні властивості міді й провідників загалом. У 40-і роки Педерсен працює в галузі антиоксидантів. Пізніше сфера його наукових інтересів розширюється, і він вивчає фотохімію фіалоцианітів та активаторів процесів полімеризації, синтезує деякі полімери. 1960 р. Ч.Педерсен повертається до своїх досліджень в координаційній хімії, вивчає фенолові ліганди ванадію. Під час цих досліджень він синтезує циклічні сполуки, які містять від 18 до 40 вуглецевих та кисневих атомів. Ці сполуки («коронні ефіри»), утворюють з іонами лужних металів комплексні сполуки. Така їхня властивість була використана пізніше Д.Крамом та Ж.-М.Леном для синтезу комплексних молекул з біокаталітичним впливом на мембрани різних клітин організму. 1987 р. Ч.Педерсену спільно з Д.Крамом та Ж.-М.Леном було присуджено Нобелівську премію з хімії за «розробку та використання молекул, що здійснюють специфічну структурну взаємодію з високою вибірковістю». Дослідження цих учених мають велике значення для розвитку координаційної хімії, органічного синтезу, біоорганічної та біонеорганічної хімії. Помер Ч.Педерсен 26 жовтня 1989 р. в Салемі (штат Нью-Джерсі, США).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Чарльз Педерсен (Pedersen) за розробку та використання молекул, що здійснюють специфічну структурну взаємодію з високою вибірковістю роки життя: 1904 - 1989 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок