Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Фредерік Райнес (Frederick Reines) за експериментальний внесок у фізику лептонів роки життя: 1918 - 1998 рр.

Нобелівський лауреат Фредерік Райнес (Frederick Reines) за експериментальний внесок у фізику лептонів роки життя: 1918 - 1998 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Фредерік Райнес (Frederick Reines) за експериментальний внесок у фізику лептонів роки життя: 1918 - 1998 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,60 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Фредерік Райнес (Frederick Reines)


за експериментальний внесок у фізику лептонів
роки життя: 1918 - 1998 рр.
Американський фізик Ф.Райнес народився 16 березня 1918 р. у Патерсоні (штат Нью-Джерсі). У школі спочатку його більше цікавило вивчення літератури, ніж точні науки, і тільки у старших класах він захопився фізикою. Після закінчення школи він спочатку вступив до Массачусетського технологічного інституту, а потім через рік перейшов до Стівенсонівського технологічного інституту в Хобокені, який закінчив 1939 р. Ступінь магістра природничих наук (математична фізика) він отримав 1941 р. 1940 р. він одружився із Сільвією Сам'юелс; в них народилося двоє дітей. 1944 р. він захистив докторську дисертацію з фізики у Нью-Йоркському університеті (його кандидатська дисертація «Модель рідкої краплі за ядерного розщеплення» стосувалася фізики космічних промінів). Ф.Райнес працював на теоретичному відділенні Лос-Аламоської національної наукової лабораторії у рамках Манхеттенського проекту; потім був директором так званої операційної оранжереї, де ставилися експерименти за спостереженням атомної енергетики. Беручи участь у випробуваннях атомної бомби в Еніветоці на Бікіні, а також у Неваді, він намагався з’ясувати ефекти ядерного вибуху та дію повітряної хвилі, спричиненої ним. 1958 р. його було відряджено делегатом на конференцію «Атом для миру», яка проходила у Женеві. 1959 р. Ф.Райнес стає професором і головою фізичного відділення Клівлендського технологічного інституту (штат Огайо). Тут він плідно працює над фізикою нейтрино, подвійним бета-розпадом, вивченням тривалості життя електронів, ядерним розпадом, а також над амбітним експериментом на золотій копальні в Північній Африці, коли були зроблені перші спостереження над нейтрино, що утворювались в атмосфері завдяки космічним променям. Від 1966 р. він – професор Каліфорнійського університету в Ірвайні. Ф.Райнес – член Національної академії наук США, іноземний член Російської академії наук. Нобелівську премію з фізики 1995 р. йому було присуджено «за експериментальний внесок у фізику лептонів». Її він поділив з М.Перлом, який 1976 р. відкрив елемент «третє покоління» фундаментальних частинок.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Фредерік Райнес (Frederick Reines) за експериментальний внесок у фізику лептонів роки життя: 1918 - 1998 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок