Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джек Штайнбергер (Steinberger) за метод нейтринного жмута і демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1921 р.

Нобелівський лауреат Джек Штайнбергер (Steinberger) за метод нейтринного жмута і демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1921 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джек Штайнбергер (Steinberger) за метод нейтринного жмута і демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1921 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,53 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джек Штайнбергер (Steinberger)


за метод нейтринного жмута і демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино
рік народження: 1921 р.
Американський фізик Д.Штайнбергер народився 25 травня 1921 р. у містечку Бад Кісінген, Німеччина. Д.Штайнбергер 1934 р. переїздить до США на запрошення американських євреїв. Того ж року до США емігрує його родина. Д.Штайнбергер два роки навчається в Іллінойському технологічному інституті в Чикаго, але залишає його, щоб працювати та допомагати своїй родині. Вивчає хімію на вечірньому відділенні Чиказького університету. Під час Другої світової війни Д.Штайнбергер служить в армії й працює в радіаційній лабораторії Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі. Після війни Д.Штайнбергер вивчає фізику в Чиказькому університеті, де слухає лекції Е.Фермі, Е.Теллера, Г.Венцеля та ін. 1949 р. він проходить спеціалізацію в Каліфорнійському університеті в Берклі. З 1950 р. працює в Колумбійському університеті у Нью-Йорку. 1964 р. переїздить до Женеви, де працює в Європейській організації з ядерних досліджень. Д.Штайнбергер бере участь у проекті Карло Рубія зі створення протон-антипротонового прискорювача, на якому 1983 р. були відкриті проміжні векторні бозони. 1960–1962 рр. Д.Штайнбергер здійснює експериментальне дослідження нейтрино, про існування яких ще говорив у 1930 р. В.Паулі. Використовуючи великий протоновий прискорювач Брукхейвенської лабораторії, Д.Штайнбергер, Л.Ледерман і М.Шварц уперше в лабораторних умовах одержали жмут нейтрино, який містив сотні мільярдів частинок. Для того, щоб можна було зареєструвати хоча б декілька нейтрино, вчені побудували величезний складний детектор масою 10 т. Аналізуючи результати свого експерименту, Л.Ледерман, М.Шварц та Д.Штайнбергер відкрили новий тип нейтрино, названий мюонними нейтрино. Учені встановили, що існують два типи нейтрино – мюонний та електронний. За одержаними результатами було винайдено стандартну модель, яка використовується з метою класифікації всіх елементарних частинок. 1988 р. Д.Штайнбергеру, Л.Ледерману й М.Шварцу було присуджено Нобелівську премію з фізики «за метод нейтринного жмута і демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джек Штайнбергер (Steinberger) за метод нейтринного жмута і демонстрування дуплетної форми лептонів завдяки відкриттю мюонних нейтрино рік народження: 1921 р.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок