Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ґерхарт Іоханн Роберт Гауптман (Hauptmann) насамперед, на знак визнання плідної, різноманітної і видатної діяльності в галузі мистецтва драми роки життя: 1862 - 1946 рр.

Нобелівський лауреат Ґерхарт Іоханн Роберт Гауптман (Hauptmann) насамперед, на знак визнання плідної, різноманітної і видатної діяльності в галузі мистецтва драми роки життя: 1862 - 1946 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ґерхарт Іоханн Роберт Гауптман (Hauptmann) насамперед, на знак визнання плідної, різноманітної і видатної діяльності в галузі мистецтва драми роки життя: 1862 - 1946 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,12 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ґерхарт Іоханн Роберт Гауптман (Hauptmann)


насамперед, на знак визнання плідної, різноманітної і видатної діяльності в галузі мистецтва драми
роки життя: 1862 - 1946 рр.
Німецький драматург і романіст Г.Гауптман народився 15 листопада 1862 р. у курортному містечку Оберзальцбрунне в Сілезії (нині – Польща). Він був молодшим з чотирьох дітей у родині власника фешенебельного готелю. Учився Гауптман у сільській школі, потім у гімназії, де виявляв мало інтересу до занять, і у 15 років був відправлений для сільськогосподарських робіт в маєтку свого дядька. Перебування тут впродовж цілого року розвинуло в нього незалежність, рішучість, власне світосприйняття. 1880 р. Гауптман пішов у клас скульптури Академії мистецтв у Бреслау. Потім він учився на історичному факультеті Єнського університету, де познайомився з ідеями Ч.Дарвіна. Впродовж 1883-1884 рр. Гауптман вивчає скульптуру в Римі, де захопився античним мистецтвом і написав епічно-романтичну поему за мотивами міфу про Прометея. 1885 р. Гауптман одружився з Марією Тіннеман і оселився в передмісті Берліна, де здружився із прогресивними діячами, ознайомився з творами Маркса, Толстого, Золя, Ібсена. У цей час романтизм ще залишався основним літературним жанром у німецькій літературі, тому і перша п'єса Гауптмана «Перед сходом сонця» (1889) стала і першою натуралістичною німецькомовною драмою, бентежачи публіку правдивою і живою мовою. 1890 р. ним була написана п'єса «Свято перемир'я», а 1891 р. – п'єса «Самітні». Але щире визнання Гауптману принесла п'єса «Ткачі» (1893) – реалістичний опис страйку сілезьких ткачів 1844 р. 1893 р. виходить сатирична комедія «Боброва шуба», також створена в реалістичній манері. Але у наступній п'єсі «Піднесення Наннеле» (1894), драматург відходить від натуралізму до символіки та фантасмагорії. У «Флоріані Гейєрі» (1896) Гауптман створює історичну панораму селянської війни, а у «Затопленому дзвоні» (1897) знов дивує елементами казковості. Тим часом сімейне життя Гауптмана не має спокою: 1900 р. молода скрипачка Маргарет Маршалк народила від нього сина, отже Гауптман кидає дружину і трьох дітей, а 1904 р. після офіційного розлучення бере новий шлюб. 1907 р. Гауптман відправляється в пошуках натхнення до Греції, де 1908 р. створює «Грецьку весну» (про протиріччя між прихильністю до християнських традицій і потягом до язичництва античної культури), «Юродивий Еммануель Квінт» (1910) та «Острів великої матері» (1912). 1912 р. Г.Гауптмана було нагороджено Нобелівською премією, «насамперед, на знак визнання плідної, різноманітної і видатної діяльності в галузі мистецтва драми». Талановитість Гауптмана дійсно вражає. Крім багатої за жанрами драматургії, він створив низку оповідань і романів, переклав «Гамлета» В.Шекспіра, досяг успіху у поезії (1881). Гауптман усе своє життя був пацифістом. Після капітуляції Німеччини в 1945 р. драматург мав намір зайнятися громадською діяльністю, але реалізувати ці плани не спромігся. Помер Гауптман 6 червня 1946 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ґерхарт Іоханн Роберт Гауптман (Hauptmann) насамперед, на знак визнання плідної, різноманітної і видатної діяльності в галузі мистецтва драми роки життя: 1862 - 1946 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок