Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Чан Кайші (1887—1975)

Чан Кайші (1887—1975)

Назва:
Чан Кайші (1887—1975)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Чан Кайші (1887—1975) — політичний, військовий і дер-жавний діяч Китаю. Закінчив військову академію в м. Токіо. Учасник Синьхайської революції 1911—1913 pp. Один з лі-дерів Гоміндану, з 1922 р. — начальник штабу гомінданівсь-кої армії', з 1928 р. — генералісимус. Президент Китайської $ республіки в 1928—1949 pp. Після перемоги комуністів у 1949 р. залишив континентальний Китай і очолив гомінда-нівський уряд Тайваню (офіційна назва «Китайська респуб-ліка»). Період його правління в Тайвані супроводжувався бурхливим економічним розвитком.
Китай у період протистояння Гоміндану і Ком-партії ;
Розкол у національно-революційному таборі відбувся внас-лідок загострення протиборства двох тенденцій у розвитку китайської революції. Чан Кайші та більшість лідерів Гомін-дану вважали, що революція скінчилася і настав час для ре-форм, які б модернізували Китай. Наприкінці 1928 р. Гомін-дан прийняв офіційне рішення про завершення воєнного етапу революції і початок перетворень. Програма діяльності Гоміндану передбачала проведення грошово-фінансової ре-форми, створення державних банків, розвиток державного сектора економіки, обмеження орендної плати на селі, від-новлення повного суверенітету Китаю тощо.
Компартія Китаю мала іншу програму, шо передбачала
продовження революції, встановлення диктатури пролетарі-ату й селянства у формі рад, здійснення аграрної революції, націоналізацію підприємств, банків, залізниць тощо. Для надійного захисту своєї влади комуністи планували озброю-вати широкі маси робітників і селян. Та ці грандіозні плани китайських комуністів не відповідали реаліям того часу.
Таким чином, різний підхід до проблеми вирішення май-бутньої долі Китаю спричинив протистояння Гоміндану і КПК, що переросло у громадянську війну.
Головним наслідком революції стала зміна політичного ладу. Замість колишньої системи влади, що контролювалася північними мілітаристами, було встановлено однопартійне правління Гоміндану. У жовтні 1928 р. нанкінський уряд опуб-лікував «Програму політичної опіки» і «Органічний закон Національного уряду Китайської республіки», в яких обґрун-товувався політичний устрій країни. З 1 січня 1929 р. Китай вступив у «період політичної опіки», тобто в період правлін-ня партії Гоміндан. Однопартійне правління супроводжува-лося яскраво вираженими авторитарними рисами в особі Чан Кайші.
У внутрішній і зовнішній політиці Гоміндан спирався на вчення Сунь Ятсена. Незважаючи на значні труднощі (гро-мадянська війна між Гомінданом і КПК, світова економічна криза, внутрішньополітична боротьба в Гоміндані тощо), за так зване «нанкінське десятиліття» вдалося досягти вагомих успіхів. Наріжним каменем соціально-економічної політики гомінданівського уряду стало зміцнення державного сектора економіки. Було взято під контроль систему фінансів країни, створено механізм державного контролю за економікою, за-проваджено планування економічного розвитку. Водночас діяли державно-приватні підприємства. Щоб збільшити час-тку національного (державного і змішаного державно-при-ватного) капіталу, уряд обмежував привілеї іноземного капі-талу. Водночас було ліквідовано внутрішні митні бар'єри, що гальмували розвиток національного ринку. Китайському уряду вдалося повернути 20 концесій з 33. Ці зусилля не були мар-ними. Під час світової економічної кризи основні галузі ки-тайської промисловості давали 6,5% щорічного приросту про-дукції.
Гомінданівський уряд прийняв низку прогресивних за-конів про працю, створив систему профспілок, встановив мінімальний рівень заробітної плати. Законодавче були за-хищені права приватних підприємців. Це сприяло ізоляції, робітників, приватних власників від комуністів.
У 1930 р. було прийнято аграрний закон, який обмежив
розмір земельного володіння і орендну плату. Але зага, законодавство гомінданівців спиралося на традиційні мето / ди регулювання відносин в аграрному секторі й не змогло запобігти соціальним конфліктам у селі.
Зовнішньополітичне становище Китаю значно погірши-лося з початком японської збройної агресії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чан Кайші (1887—1975)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок