Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КРАВЧЕНКО Василь Григорович Український етнограф і письменник

КРАВЧЕНКО Василь Григорович Український етнограф і письменник

Назва:
КРАВЧЕНКО Василь Григорович Український етнограф і письменник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,71 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КРАВЧЕНКО Василь Григорович
Український етнограф і письменник
Народився 8 травня 1862 р. в м. Бердянську в сім’ї наймитів. Закінчив Феодосійський учительський інститут, однак 1880 р. за підозрою у зв’язках з народовольцями був позбавлений права викладати в школі й відданий у солдати.
Скориставшись нагодою, вступив до Одеської юнкерської школи. Цей період став початком його наукової діяльності. Він збирав матеріали до багатотомного «Руського словаря», який готувала Петербурзька Академія наук; 1884 р. допомагав М. Комарову в укладанні російсько-українського словника (що був надрукований у Львові в 1893—1899 рр.), записував бувальщини, пісні, легенди, сільські звичаї, які в 1895—1901 рр. видав у «Этнографических материалах» Б. Грінченка.
Залишивши 1892 р. військову службу, В. Кравченко працював у Житомирі, брав активну участь у діяльності Товариства дослідників Волині, очолював його етнографічну секцію. В «Трудах Общества исследователей Волыни» опублікував етнографічні матеріали: пісні, легенди, паремії, записи обрядів, нотатки про народну медицину, знахарство.
Доробок дослідника високо оцінив академік О. Шахматов. За його клопотанням 1912 р. Петербурзька Академія наук присвоїла В. Кравченку звання доктора етнографії й виділила кошти на видання його праць. У 1913 р. він очолив Волинський центральний музей.
Незабаром як «неблагонадійну особу» вченого вислали до м. Коврова Владимирської губернії. Однак і за межами України він зібрав велику кількість фольклорних матеріалів.
Навесні 1917 р. повернувся до Житомира, де фактично став одним з організаторів міського самоврядування.
Після громадянської війни В. Кравченко очолив етнографічний відділ Волинського музею, створив у Житомирі мережу етнографічних гуртків, організовував етнографічні експедиції. 1927 р. при музеї було відкрито аспірантуру під керівництвом ученого. 1929 р, В. Кравченка заарештували у «справі СВУ», однак за відсутністю доказів за кілька місяців звільнили. Проте преса розпочала цькування дослідника, звинувачуючи його в буржуазному націоналізмі.
1931 р. на запрошення Д. Яворницького він переїхав до Дніпропетровська, працював у музеї. Однак 1933 р. на пленумі Спілки наукових працівників почалася нова хвиля переслідувань ученого. Восени того ж року його звільнили з роботи, позбавили житла й пенсії.
Значну частину досліджень ученого, що й нині не втратили наукової цінності, так і не було опубліковано. Помер 20 березня 1945 р. у Ростові-на-Дону.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КРАВЧЕНКО Василь Григорович Український етнограф і письменник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок