Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Життєвий і творчий шлях Б.А.Пастернака

Життєвий і творчий шлях Б.А.Пастернака

Назва:
Життєвий і творчий шлях Б.А.Пастернака
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Життєвий і творчий шлях Б.А.Пастернака
Пастернак – перший поет Росії,
про це знаю я і ще кілька чоловік,
іншим доведеться почекати до його смерті.
М.Цветаєва
Борис Пастернак народився в Москві 29 січня (10 лютого) 1890 року. Батько Бориса – Леонід Йосипович Пастернак, відомий художник-графік.
Борис зростав в атмосфері мистецтва. Мати змал-ку почала навчати його музики. Найбільше Пастер-нак любив тоді музичне мистецтво, а в ньому — Скрябіна. Борис показував йому свої перші музичні твори. Вельми хвилювався, але Скрябін несподівано похва-лив їх і поцікавився, де Борис навчається. На той час молодий поет обрав собі юридичний факультет, тому що він, на його погляд, був не дуже складним. Але Скрябін не визнавав легких шляхів у житті та мис-тецтві і порадив Пастернакові негайно перевестися на історико-філологічний факультет Московського університету, що Борис і зробив. Згодом Пастернак навчатиметься в німецькому місті Марбурзі, де із за-хопленням вивчатиме філософію Гегеля і Канта.
В особі Пастернака поєднуються філософ, поет і музикант. Він завжди прагнув дати філософське по-яснення світу, але водночас відчував його як тонкий лірик, який прагне вічної гармонії. Саме цим він від-різняється від інших поетів XX ст. Хоча спершу Пас-тернак підтримував зв'язок із футуристами і симво-лістами, він знайшов свій шлях у мистецтві.
Пастернак завжди займав позицію незалежного поета. Проте це було не тільки джерелом натхнення, а й причиною для болісних роздумів. Його довго му-чили те, що він не міг прийняти довколишню дійсність, що начебто він стоїть осторонь від історії. Але вліт-ку 1930 року тривога вщухла. Борис відчув новий приплив творчих сил, нове народження. Тому не ви-падково у 1930-1931 роках він напише збірку «Друге народження», з приводу якої і досі сперечаються дос-лідники. Одні кажуть, що Пастернак пристосувався до соціалістичного ладу, почав служити радянському урядові. Інші вважають, що поет потрапив під вплив Зінаїди Нейгауз, дружини його товариша Генріха Нейгауза, відомого музиканта . Зінаїда Миколаївна на той час захоплювалася соціалізмом, брала участь у першотравневих і жовтневих демонстраціях, а Пастернак закохався в Зінаїду, і її позиція, звісно, не могла не вплинути на нього.
До речі, літо 1930 року — сонячне і щасливе — Борис Пастернак прожив у Ірпені, під Києвом, де йому добре відпочивалося в колі друзів і знайомих. Київ-ські враження поета знайдуть відбиток у віршах: «Ба-лада», «Ірпінь», «Літо» та ін. В Ірпені дійшов кульмі-нації роман Пастернака і Зінаїди Нейгауз. Це було нелегко і неоднозначно, адже Генріх, чоловік Зінаїди, був другом Бориса, а Пастернак теж мав свою сім'ю. Проте любов виявилася сильнішою за обставини, і Бо-рис Пастернак насолоджувався миттю щастя, неспо-дівано подарованої йому долею. Борис і Зінаїда гуля-ли іртиськими стежками, їздили до Києва на концер-ти, збирали листівки з видами Києва... Пастернак пи-сав, а Зінаїда переписувала його вірші в особливий зошит, який став німим свідком ірпінського літа.
У 1930 році Пастернак написав вірш «Смерть пое-та», присвячений Маяковському. Ще у 1910-х роках вони товаришували, обидва належали до групи футуристів, але Пастернак не погоджувався з Маяковським з питань естетики.
Сталін завжди намагався зробити з Пастернака «придворного» поета, а по смерті Маяковського особ-ливо. Сталін викликав до себе Пастернака, вів із ним телефонні бесіди, а Пастернак навіть деякий час вірив, що Сталіна можна просвітити, що його поетичне сло-во здатне певним чином вплинути на тирана. Пізніше Борис Леонідович зрозуміє, що помилявся. Але вже у 30-ті роки Пастернак усвідомлював існуюче насиль-ство.
Ірпінське літо розділило життя Пастернака нав-піл. Якщо в 1930 році у нього ще були деякі надії на краще майбутнє, то через 2-3 роки від цих надій не залишилося й сліду.
У 1934 році Пастернак виступає на І з'їзді радян-ських письменників, де його виступ різко відрізнявся від загальних закликів до виконання «соціального замовлення».
У 1936 році Пастернак бере участь у дискусії про формалізм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Б.А.Пастернака

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок