Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ірен Жоліо-Кюрі (Joliot-Curie) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1897 - 1956 рр.

Нобелівський лауреат Ірен Жоліо-Кюрі (Joliot-Curie) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1897 - 1956 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ірен Жоліо-Кюрі (Joliot-Curie) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1897 - 1956 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ірен Жоліо-Кюрі (Joliot-Curie)


за проведення синтезу нових радіоактивних елементів
роки життя: 1897 - 1956 рр.
Французький фізик І.Жоліо-Кюрі народилася 12 вересня 1897 р. у Парижі. Вона була старшою з двох дочок П.Кюрі й М.(Склодовської) Кюрі. М.Кюрі вперше одержала радій, коли Ірен був усього рік. У цей же час дід Ірен з боку батька Е.Кюрі, лікар за фахом, переїхав до них жити і складав компанію своїй онучці, поки мати була зайнята в лабораторії. У 10 років, за рік до смерті батька, І.Кюрі почала займатися в кооперативній школі, організованій матір'ю (до речі, тут викладали її колеги). Через два роки Ірен вступає до коледжу в Севіні, а після його закінчення навчається в Паризькому університеті (Сорбонні). Під час Першої світової війни вона на декілька місяців перервала своє навчання, тому що працювала медичною сестрою у військовому госпіталі, допомагаючи матері робити рентгенограми. По закінченні війни І.Кюрі стала працювати асистентом-дослідником в Інституті радію, який очолювала її мати, а з 1921 р. почала проводити самостійні дослідження. 1925 р. їй було присуджено докторський ступінь. І.Кюрі провадила дослідження радіоактивності, опікувалася проблемами ядерної фізики та ядерної хімії. Найбільш значні з проведених досліджень почалися після того, як 1926 р. вона вийшла заміж за свого колегу, асистента Інституту радію Жана Фредеріка Жоліо. 1934 р. ними було відкрите явище штучної радіоактивності. 1935 р. І.Жоліо-Кюрі і Ж.Ф.Жоліо спільно було присуджено Нобелівську премію з хімії «за проведення синтезу нових радіоактивних елементів». Після одержання Нобелівської премії І.Жоліо-Кюрі стала повним професором Сорбонни, де читала лекції від 1932 р., зберігаючи за собою посаду в Інституті радію та активізуючи дослідження радіоактивності. Як політична діячка І.Жоліо-Кюрі 1936 р. декілька місяців працювала помічником статс-секретаря з науково-дослідницьких справ в уряді Леона Блюма. Під час німецької окупації Франції вона з чоловіком перебувала в Парижі, де Ж.Ф.Жоліо брав участь в організованому русі Опору. 1944 р. у гестапо з'явилися підозри щодо діяльності Ж.Ф.Жоліо і, коли він став підпільником, І.Жоліо-Кюрі з двома дітьми тікає до Швейцарії. Після війни І.Жоліо-Кюрі було призначено директором Інституту радію, також вона працювала в Комісаріаті з атомної енергії Франції, у комітеті Спілки французьких жінок, у Всесвітній раді миру. Померла І.Жоліо-Кюрі в Парижі 17 березня 1956 р. від гострої лейкемії. І.Жоліо-Кюрі була кавалером ордена Почесного легіону Франції.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ірен Жоліо-Кюрі (Joliot-Curie) за проведення синтезу нових радіоактивних елементів роки життя: 1897 - 1956 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок