Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Іво Андрич (Ivo Andriж) за силу епічного дарування, яка дозволила у всій повноті розкрити людські долі й проблеми, пов'язані з історією його країни роки життя: 1892 - 1975 рр.

Нобелівський лауреат Іво Андрич (Ivo Andriж) за силу епічного дарування, яка дозволила у всій повноті розкрити людські долі й проблеми, пов'язані з історією його країни роки життя: 1892 - 1975 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Іво Андрич (Ivo Andriж) за силу епічного дарування, яка дозволила у всій повноті розкрити людські долі й проблеми, пов'язані з історією його країни роки життя: 1892 - 1975 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,03 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Іво Андрич (Ivo Andriж)


за силу епічного дарування, яка дозволила у всій повноті розкрити людські долі й проблеми, пов'язані з історією його країни
роки життя: 1892 - 1975 рр.
Югославський поет і прозаїк Іво Андрич народився 10 жовтня 1892 р. в селі Долак у Боснії, яка зараз є частиною Югославії в родині ремісника. Батько Іво Андрича помер, коли йому було три роки, мати переїхала з ним до тітки, яка жила неподалік від Вишеграда. Будучи ще гімназистом у Сараєво, І.Андрич вступив до революційної організації «Млада Босна», яка виступала проти правління Габсбургів й прагнула до об'єднання і незалежності Південних слов'ян. 1914 р. І.Андрича було заарештовано і присуджено до трьох років тюремного ув'язнення. У в'язниці він читав Ф.Достоєвського й датського філософа Серена К’єркегора. Під впливом цих авторів І.Андрич пише дві книги віршів «З моря» і «Сум’яття» (1919). Після війни він подорожує й вивчає філологію, філософію та історію в університетах Загреба, Відня, Кракова і Граца. 1923 р. І.Андрич здобув докторський ступінь, захистивши дисертацію з культури Боснії. Перше своє оповідання він публікує в 1920 р. Впродовж 1924–1936 рр. він видає три збірки оповідань з історії й фольклору різних народностей Боснії, навіяних мотивами суєтності людського існування. 1939 р. він призначається югославським послом у Німеччині й залишається в Берліні аж до початку німецького вторгнення. Протягом 1941–1945 рр. письменник пише трилогію, яка стає його шедевром: «Міст на Дрині», «Травницька хроніка», «Панночка». Усі три романи виходять друком у 1945 р. Кожна з трьох книг є оригінальною і свідчить про технічну майстерність і багатогранність таланта їхнього автора. Популярність І.Андрича зростала, він вважався не провінційним побутописцем, а однією із найвидатніших творчих особистостей країни, якому вдалося відобразити найістотніші риси непростої югославської історії. Серед його доробку слід визначити твори: «Нові історії» (1948) – збірка оповідань, присвячених подіям другої світової війни й післявоєнного періоду, і «Проклятий двір» (1954) – повість, в якій від імені одного з в’язнів-боснійців розповідається про важке життя ув'язнених під час турецького панування. 1959 р. І.Андрич одружився з Міліцею Бабич, художниці-декораторі Белградського національного театру. Цього ж року він був обраний депутатом Союзної народної скупщини від Боснії й обіймав цю посаду протягом кількох років. 1961 р. І.Андрич стає лауреатом Нобелівської премії з літератури «за силу епічного дарування, яка дозволила у всій повноті розкрити людські долі й проблеми, пов'язані з історією його країни». Залишок життя І.Андрич провів у Югославії, де став першим діячем культури, відзначеним премією «За працю всього життя», щорічної нагороди, яка присуджувалася політикам чи ученим. 13 березня 1975 р. І.Андрич раптово помер від інсульту.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Іво Андрич (Ivo Andriж) за силу епічного дарування, яка дозволила у всій повноті розкрити людські долі й проблеми, пов'язані з історією його країни роки життя: 1892 - 1975 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок