Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Адольф Фрідріх Йоганн Бутенандт (Butenandt) за роботи з полових гормонів роки життя: 1903 - 1995 рр.

Нобелівський лауреат Адольф Фрідріх Йоганн Бутенандт (Butenandt) за роботи з полових гормонів роки життя: 1903 - 1995 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Адольф Фрідріх Йоганн Бутенандт (Butenandt) за роботи з полових гормонів роки життя: 1903 - 1995 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,52 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Адольф Фрідріх Йоганн Бутенандт (Butenandt)


за роботи з полових гормонів
роки життя: 1903 - 1995 рр.
Німецький біохімік і фізіолог А.Бутенандт народився 24 березня 1903 р. у Бремергафені, в родині бізнесмена Отто Бутенандта й Вільгельміни (Томпторд) Бутенандт. 1921 р., закінчивши середню школу, Бутенандт вступає до Марбурзького університету, де починає вивчати хімію й біологію. Згодом він продовжує навчання у Геттінгенському університеті в Адольфа Віндауса. 1927 р. Бутенандт дістав докторський ступінь з хімії і влаштувався асистентом в університетському інституті хімії. Через два роки на замовлення хіміко-фармацевтичної фірми “Шерінг корпорейшн” Бутенандт синтезував жіночий статевий гормон, що був названий естроном. 1931 р. за його участі був синтезований інший жіночий гормон, що назвали естріолом, а також чоловічий гормон – тестостерон. Цього ж року він одружується на Ериці фон Зігнер, у них народилось двоє синів і п'ятеро дочок. 1934 р. Бутенандт із колегами отримали в кристалічному вигляді прогестерон – гормон, що готує матку до імплантації заплідненого яйця. Був відкритий також біохімічний шлях взаємоперетворення чоловічих і жіночих гормонів. 1936 р. Макс Планк запропонував Бутенандту стати директором Інституту біохімії Кайзера Вільгельма в Берліні. За роботи з полових гормонів у 1939 р. Бутенандту було присуджено Нобелівську премію з хімії. У зв’язку з Другою світовою війною премія була вручена Бутенандту в 1949 р. у Стокгольмі. Під час війни вчений працює в Інституті біохімії, де разом із зоологом Альфредом Куном вивчає проблему генетичного регулювання біосинтезу очного пігменту у комах. 1953 р. Бутенандта було призначено професором фізіологічної хімії в Інституті біохімії у Тюбінгені. 1956 р. Інститут біохімії Кайзера Вільгельма переїжджає в Мюнхен, де Бутенандт винаходить бомбікол – речовину, що належить до нового класу біологічних сполук, називаних феромонами. Від 1960 р. до 1972 р. Бутенандт був президентом товариства Макса Планка. Після виходу у відставку в 1971 р. учений був визнаний гідним звання почесного професора у відставці. Помер Бутенандт у 1995 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Адольф Фрідріх Йоганн Бутенандт (Butenandt) за роботи з полових гормонів роки життя: 1903 - 1995 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок