Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Рігоберта Менчу (Menchu) за боротьбу за права людини та визнання індійської меншини в Гватемалі та в Південній Америці рік народження: 1959 р.

Нобелівський лауреат Рігоберта Менчу (Menchu) за боротьбу за права людини та визнання індійської меншини в Гватемалі та в Південній Америці рік народження: 1959 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Рігоберта Менчу (Menchu) за боротьбу за права людини та визнання індійської меншини в Гватемалі та в Південній Америці рік народження: 1959 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,67 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Рігоберта Менчу (Menchu)


за боротьбу за права людини та визнання індійської меншини в Гватемалі та в Південній Америці
рік народження: 1959 р.
Лідер руху за права людини в Гватемалі, індіанка з племені майя, Рігоберта Менчу народилася 9 січня 1959 р. у бідній селянській родині. У дитячі та юнацькі роки Р.Менчу важко працювала на кавових та бавовняних плантаціях. Ще молодою дівчиною вона починає займатися соціальною діяльністю та стає відомим лідером у русі за права жінок Гватемали. Батько і брат Р.Менчу активно беруть участь у русі за права індійців. Вони також є членами гватемальського Комітету за єдність між селянами. Р.Менчу стає членом Комітету 1979 р., а пізніше – його головою. 1980 р. Р.Менчу відіграє важливу роль у страйку під керівництвом цього Комітету, на меті якого була вимога кращих умов праці для селян. Р. Менчу організовує велику демонстрацію в столиці Гватемали в травні 1981 р. Правлячі кола країни протиставляють жорсткий терор руху за права індійців та поширенню партизанської діяльності, в результаті якого було вбито багато людей. Р.Менчу переживає важкі втрати – загинули батько, мати, брат, багато рідних та друзів. Починаючи з 31 січня 1981 р., Р.Менчу стає членом радикального народного фронту, де займається питаннями організації індійського сільського населення проти масових поліцейських репресій. За цю діяльність Р.Менчу переслідують, і вона знаходить притулок у жіночому монастирі, де вивчає іспанську мову. Р.Менчу емігрує до Мексики, де починає новий етап свого життя: мандрує світом, виступає на міжнародних форумах, одягнена в традиційний індійський одяг, та продовжує організовувати боротьбу індійців Гватемали за право на життя й гідне існування, за поважання індійських цінностей та форм організації індійської общини. 1982 р. Р.Менчу бере участь у заснуванні Об’єднаного представництва гватемальської опозиції. Через рік вона розповідає свою історію Елізабет Бургос-Дебрей, яка пише книгу “Я, Рігоберта Менчу”. Книгу було переведено 10-ма мовами, що свідчить про її сенсаційний успіх. Тоді ж Р.Менчу стає членом Верховного комісаріату ООН з питань біженців, а з 1986 р. – членом Ради ООН з прав південноамериканських індійців. 1987 р. Р.Менчу повертається до Гватемали й активізує роботу національної комісії за примирення, але згодом знову була змушена емігрувати. 1992 р. Р.Менчу була присуджена Нобелівська премія Миру “за боротьбу за права людини та визнання індійської меншини в Гватемалі та в Південній Америці”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно



Реферат на тему: Нобелівський лауреат Рігоберта Менчу (Menchu) за боротьбу за права людини та визнання індійської меншини в Гватемалі та в Південній Америці рік народження: 1959 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок