Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КУЇНДЖІ Архип Іванович Російський живописець-пейзажист, педагог

КУЇНДЖІ Архип Іванович Російський живописець-пейзажист, педагог

Назва:
КУЇНДЖІ Архип Іванович Російський живописець-пейзажист, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,52 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КУЇНДЖІ Архип Іванович
Російський живописець-пейзажист, педагог
Відомості про ранні роки життя Архипа Куїнджі не 1 зовсім точні. У Центральному державному архіві в «Справі Куїнджі» зберігається три паспорти, в яких дати народження зазначено відповідно: 1841, 1842, 1843.
Куїнджі вважав себе росіянином, однак предками своїми називав греків, які з часів античності переселилися до Причорномор’я. Саме в одному з таких поселень — Маріупольському передмісті Карасьовка, розташованому на березі Азовського моря, й народився майбутній художник.
У 1845 р. помер його батько, а невдовзі — мати. Дітей виховували то брат, то сестра батька. Хлопець виявив неабиякий інтерес до живопису і в 1860 р. стає вільним слухачем Петербурзької Академії мистецтв. Особливо захоплювався творами художників-передвижників, а також творчістю І. Айвазовського. Твори того періоду «Татарське село при місячному сяйві на південному березі Криму», «Хатина рибалки на березі Азовського моря».
Поворотним моментом у творчості художника стало написання картини «Українська ніч» (1876). Куїнджі змінює стиль академічного романтизму, ступаючи на шлях оновлення свого мистецтва, зокрема використовуючи екзотичні мотиви. Взагалі Україна з її чарівною природою завжди приваблювала митця. Твори на українську тематику: «Степ», «Чумацький тракт» (обидві — 1875), «Вечір на Україні» (1878), «Березовий гай» (1879), «Місячна ніч на Дніпрі» (1880, варіант 1882), «Захід сонця в степу» (близько 1900), «Нічне» (1905—1908).
У1878 р. на Всесвітній виставці в Парижі було представлено роботи Куїнджі, схвально сприйняті французькою критикою.
Початок XX ст. для Куїнджі позначений низкою благодіянь. Підтримує студентську касу взаємодопомоги, жертвує кошти на заохочення талантів. «Художнє братство» за його підтримки проіснувало аж до 1931 р. Він виховав прекрасних митців — М. Реріха, А. Рикова, М. Хімони та ін.
Професор з 1892, дійсний член Петербурзької АМ (з 1893). Член Товариства передвижників (з 1875). Помер 11 червня 1910 р. в Петербурзі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КУЇНДЖІ Архип Іванович Російський живописець-пейзажист, педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок