Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джеймс Мак-Гілл Б'юканен (Buchanan) за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень рік народження: 1919 р.

Нобелівський лауреат Джеймс Мак-Гілл Б'юканен (Buchanan) за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень рік народження: 1919 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Мак-Гілл Б'юканен (Buchanan) за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень рік народження: 1919 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,85 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Мак-Гілл Б'юканен (Buchanan)


за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень
рік народження: 1919 р.
Американський економіст Дж.Б'юканен народився 2 жовтня 1919 р. у Мерфрісборо (штат Теннессі) в родині фермера. Хлопчик навчався в педагогічному коледжі Середнього Теннессі в Мерфрісборо, заробляючи на навчання і книги доїнням корів. Закінчивши коледж з відзнакою у групі зі спеціалізацією в галузі математики, англійської літератури і суспільних наук, Б'юканен одержав право на стипендію для продовження освіти на економічному факультеті Університету Теннессі, який він закінчив 1941 р. зі ступенем магістра. У серпні того ж року Б'юканен був мобілізований на військову службу і пройшов курс підготовки на звання військово-морського офіцера в Нью-Йорку, а потім деякий час навчався у військово-морському коледжі. Після вступу США в Другу світову війну Б'юканен одержав призначення до оперативного штабу. Після війни Б'юканен продовжив навчання в Чиказькому університеті. 1948 р., після одержання в Чиказькому університеті докторського ступеня з економіки Б'юканен обійняв посаду ад'юнкт-професора в університеті штату Теннессі, а 1950 р. став повним професором у тому ж університеті. Наступного року він перейшов на роботу до Флоридського університету і там 1954 р. був призначений деканом економічного факультету. Б'юканен завдяки одержанню стипендії Фулбрайта провів 1955/1956 навчальний рік у Римі і Перуджі, вивчаючи класичні роботи італійських економістів в галузі теорії суспільних фінансів, розвиваючи власні ідеї щодо стосунків між політичними структурами й економічною політикою. Повернувшися до США, Б'юканен здобув посади професора і декана економічного факультету у Віргінському університеті в Шарлотсвіллі. 1957 р. він заснував Центр досліджень в галузі політичної економії ім.Томаса Джефферсона. За його словами, він прагнув заснувати «співтовариство учених, які мріяли зберегти соціальний устрій, що базується на індивідуальній волі», а також «перешкодити росту технічної спеціалізації в економіці». У підсумку наукових досліджень, проведених протягом останніх 45 років, Б'юканен одержав міжнародне визнання як провідний дослідник в галузі «теорії суспільного вибору», вивчаючи застосування економічних методів до сфер, які традиційно відносилися до політології. Перу Б'юканена належить понад 20 книг і майже 300 статей. Основними категоріями його аналізу є індивідууми, здатні приймати раціональні рішення, які сприяють зиску суспільства взагалі. Теорія суспільного вибору демонструє, як поводження індивідуальних осіб у їх різноманітних політичних ролях може вплинути на стан суспільства як політичного організму в цілому. Б'юканену було присуджено Нобелівську премію з економіки 1986 р. «за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Мак-Гілл Б'юканен (Buchanan) за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень рік народження: 1919 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок