Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Аксель Хуго Теорелль (Theorell) за відкриття, що стосуються природи і механізму дії окисних ферментів роки життя: 1903 - 1982 рр.

Нобелівський лауреат Аксель Хуго Теорелль (Theorell) за відкриття, що стосуються природи і механізму дії окисних ферментів роки життя: 1903 - 1982 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Аксель Хуго Теорелль (Theorell) за відкриття, що стосуються природи і механізму дії окисних ферментів роки життя: 1903 - 1982 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,72 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Аксель Хуго Теорелль (Theorell)


за відкриття, що стосуються природи і механізму дії окисних ферментів
роки життя: 1903 - 1982 рр.
Шведський біохімік А.Теорелль народився у Лінкопінзі 6 липня 1903 р. в родині медиків. У 3 роки хлопчик занедужав на поліомієліт. Хоча в результаті цієї хвороби в нього було паралізовано ліву ногу, зроблена через шість років операція з трансплантації м’язів дала можливість йому пересуватися. Під час видужання він навчився грати на скрипці і, вступивши до державної середньої школи в Лінкопінзі, диригував шкільним оркестром; він також був головою шкільного наукового товариства. Влітку 1920 р. Теорелль, мріючи стати інженером, проходить навчання інженерній справі на шведській залізниці. Наступного року після закінчення середньої школи він, однак, вирішує йти по стопах свого батька і зайнятися медициною. 1921 р. Теорелль вступає до Каролінського інституту в Стокгольмі; він завершує програму за три роки й 1924 р. одержує ступінь бакалавра медицини. Провівши літо в Пастерівському інституті, де він займався бактеріологією, Теорелль повертається до Стокгольма, де його призначено асистентом з медичної хімії Каролінського інституту. Одним з перших його досліджень було вивчення жирів за новим клінічним тестом: швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). Ця робота довела, що ліпіди сприяють уповільненню ШОЕ. Одночасно Теорелль займався удосконаленням електрофорезу – лабораторного методу поділу білків плазми (альбумінів і глобулінів), який згодом він використовує для виділення й очищення ферментів і коферментів (стійких до нагрівання водорозчинних компонентів ферментів). Після одержання звання професора 1928 р. Теорелль захистив дисертацію з проблем ліпідів плазми й 1930 р. одержав ступінь доктора філософії. Після цього Теорелль повернувся до Каролінського інституту, де працював лікарем і читав лекції з біохімії. У цей період він продовжує дослідження фізико-хімічних властивостей міоглобіну, що міститься в м'язовій тканині. 1932 р. Теорелль призначається ад’юнкт-професором медицини і фізичної хімії Упсальського університету, а у наступні два роки він – стипендіат Рокфеллерівського фонду Інституту клітинної фізіології кайзера Вільгельма в Берліні. Нобелівську премію з фізіології і медицини 1955 р. було присуджено Теореллью «за відкриття, що стосуються природи і механізму дії окисних ферментів». Під час подорожі на о. Люстере влітку 1982 р. він помер у віці 79 років.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Аксель Хуго Теорелль (Theorell) за відкриття, що стосуються природи і механізму дії окисних ферментів роки життя: 1903 - 1982 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок