Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЧУПРИНЕНКО Степан Федорович Український художник, графік, ілюстратор книжок, педагог

ЧУПРИНЕНКО Степан Федорович Український художник, графік, ілюстратор книжок, педагог

Назва:
ЧУПРИНЕНКО Степан Федорович Український художник, графік, ілюстратор книжок, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЧУПРИНЕНКО Степан Федорович
Український художник, графік, ілюстратор книжок, педагог
Народився 1 січня 1870 р. у с. Нечаяне (нині Миколаївська область) у селянській родині. У 1888— 1893 рр. навчався в малювальній школі Одеського товариства красних мистецтв у відомих майстрів К. Костанді, О. Попова, Г. Ладиженського. У 1893 р. вступив до Петербурзької Академії мистецтв.
Значну роль у становленні молодого художника відіграла близькість до майстерень А. Куїнджі та І. Рєпіна, де він осягав таємниці живопису разом із Б. Кустодієвим, Д. Кордовським, П. Малявіним, К. Сомовим. У 1900 р. за картину »Збираються до походу» С. Чуприненко отримав звання художника »з правом на чин X класу при вступі на державну службу і з правом викладання малювання у навчальних закладах».
Одразу після закінчення академії С. Чуприненко звертається до творчості М. Гоголя. Його ілюстрації до повістей »Тарас Бульба» та »Старосвітські поміщики» вирізняються яскравими національними типажами, майстерною побудовою композицій, умілим використанням українського краєвиду. У Петербурзі С. Чуприненко бере участь у весняних академічних виставках, надсилає роботи на вернісажі до інших міст, веде громадську роботу, його ім’я добре відоме у колах інтелігенції північної столиці. У1911р. — учасник Всеросійського з’їзду художників.
На першій Українській артистичній виставці в Києві (1911) експонувалася картина майстра »Крізь пороги» (сучасна назва »Запорожці у човнах на Дніпровських порогах. XVII ст.»). Того самого року С. Чуприненко переміг у конкурсі на право очолити реставраційні роботи в Троїцькому соборі Іпатіївського монастиря в Костромі. Ця робота, здійснена в 1912—1913 рр., стала першою науковою реставрацією давньоруського фрескового живопису. Займався художник і станковим живописом. На виставці 1913 р. в Ростові-на-Дону експонувалася серія його пейзажів (»На Сході», »Стара стіна Іпатіївського монастиря в Костромі» та ін.).
Ймовірно, С. Чуприненко побував на фронтах першої світової війни, про що свідчить картина »Перехід у горах».
Події жовтня 1917 р. художник зустрів у Петрограді й одразу вирішив повернутися на Батьківщину, У 20-х роках жив на Миколаївщині, викладав малювання у школах. Творчість цього періоду свідчить про напружені пошуки та невпинну працю зрілого майстра.
У 1919 р. в приміщенні Зимового палацу було організовано виставку, на якій художник представив роботи: »Портрет 1.1. Ясинського», пейзажі »Осінь» і »Сутінки».
У1930 р. С. Чуприненка було запрошено працювати до Благовіщенського художнього технікуму, де він став найяскравішою постаттю серед педагогів.
Помер у серпні 1933 р. у Благовіщенську.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЧУПРИНЕНКО Степан Федорович Український художник, графік, ілюстратор книжок, педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок