Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> НІС Степан Данилович Український етнограф і фольклорист

НІС Степан Данилович Український етнограф і фольклорист

Назва:
НІС Степан Данилович Український етнограф і фольклорист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
НІС Степан Данилович
Український етнограф і фольклорист
Народився 8 травня 1829 р. в с. Понори (нині Чернігівської області) в родині поміщиків. С. Ніс закінчив медичний факультет Київського університету (1854). Спершу працював військовим, згодом — земським лікарем у різних містах України й Росії, а також Болгарії (1883—1886).
Багато років збирав пісні, приказки, прислів’я та різні етнографічні матеріали в повітах Київської, Чернігівської та Харківської губерній. Публікував їх у «Черниговских губернских ведомостях» (1859—1860) і фольклорних збірках А. Метлинського, П. Чубинського та ін.
У 60-х роках посилюються репресії проти прогресивної української інтелігенції. С. Носа було заарештовано і вислано до Білозерського краю, де продовжував фольклорно-етнографічну діяльність. Записував російські пісні, казки, голосіння, замовляння. Після повернення із заслання написав повість «Данило Грабина», яка залишилася неопублікованою, підготував низку розвідок з питань народної медицини, зокрема народного лікування: «Про хвороби і як їм запобігти» (1874); «У всякого народу своя природа» (1888); «О целебном растении «багуне ....» (1893). С. Ніс — автор оповідань — побутових замальовок з життя селян-кріпаків, козаків («Хуртовина», «Шворин рід», «Про Конотіп» (усі три 1861); «Страничка из моих воспоминаний» (1893), «Запорожець Абиух», 1897). Друкувався у пресі під псевдонімом С. Волошин та ін.
Матеріали досліджень С. Носа — своєрідна енциклопедія творчості та побуту українського народу другої половини XIX ст. Значне місце серед записів посідають пісні родинно-побутового та соціально-побутового характеру.
Записав велику кількість українських народних казок, легенд, прислів’їв та приказок. У фонді С. Носа знаходяться матеріали з історії народної драми та театру.
Чимало пісень, записаних С. Носом, покладено М. Лисенком на музику.
Написав багато етнографічних праць. Літературні твори друкував у журналах «Основа» та «Киевская старина». Помер 10 січня 1901 р. на Чернігівщині.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: НІС Степан Данилович Український етнограф і фольклорист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок