Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джозеф Ротблат (Rotblat)

Нобелівський лауреат Джозеф Ротблат (Rotblat)

Назва:
Нобелівський лауреат Джозеф Ротблат (Rotblat)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джозеф Ротблат (Rotblat)


за зусилля в плані зменшення ролі ядерної зброї в міжнародній політиці та прагнення в майбутньому досягти її повної заборони
роки життя: 1908 - 2005 рр.
Польський учений-атомник Дж.Ротблат народився 4 листопада 1908 р. у Варшаві. Тут він отримав ступінь магістра гуманітарних наук у Вільному польському університеті (1932) та докторський ступінь з фізики у Варшавському університеті, де вже 1937 р. став помічником директора Інституту атомної фізики. 1939 р. Ротблат почав працювати у Ліверпульському університеті над виготовленням атомної бомби разом з Д.Чадвіком, з яким він поїхав до Лос Аламоса для участі в роботах у рамках Манхеттенського проекту. У листопаді 1944 р., коли стало відомо, що нацистська Німеччина не здатна створити атомну бомбу, Ромблат одразу повертається до Англії. Він був єдиним ученим, який покинув Манхеттенський проект перед його згубним завершенням. 1946 р. він виступає співзасновником Асоціації учених-атомників, а 1947 р. організовує «Атомний потяг» – першу масштабну виставку з проблем мирного використання ядерної енергії. Ромблат отримав ступінь доктора філософії у Ліверпульському університеті (1950) та ступінь доктора наук у Лондонському університеті (1953); від 1945 до 1949 рр. він директор досліджень з ядерної фізики у Ліверпульському університеті. У ті роки його роботи над фоточутливими емульсіями сприяли відкриттю пі-мезона. Потім він звернувся до вивчення можливостей використання ядерної фізики в біології та медицині та впродовж 195 –1976 рр. обіймає посаду професора фізики Лондонського університету, працює головним лікарем у Медичному коледжі лікарні Св. Варфоломія. 1955 р. Ротблат був одним з одинадцяти вчених, які підписали Маніфест Рассела-Ейнштейна – заклик до учених всього світу віднайти шляхи для унеможливлення самого факту ядерної війни, відвернути загрозу використання такої зброї. Учені звернулися до урядів всіх країн з аргументованим волінням громадськості усвідомлювати, що людство вступило у нову еру, коли конфлікти можуть вирішуватися мирним шляхом, силою розуму та знань, а не жахливої зброї. «У ядерній війні не буде переможців», – застерігали автори Маніфесту. 1957 р. Ротблат заснував Пагуошську конференцію (за назвою канадського містечка, де пройшла наступна зустріч). Конференція організовувалася як форум винахідників, які прагнули заборони ядерної зброї та визначення мирних шляхів врегулювання міжнародних конфліктів. Джозеф Ротблат став першим генеральним секретарем організації. Під його невтомним керівництвом впродовж 40 років Конференція веде боротьбу проти ядерних озброєнь і є передовим прибічником розрядки та роззброєння. Норвезький Нобелівський комітет вирішив нагородити Нобелівською премію миру 1995 р. Джозефа Ротблата та Пагуошську конференцію «Наука і світові прoблеми» за їхні «зусилля в плані зменшення ролі ядерної зброї в міжнародній політиці та прагнення в майбутньому досягти її повної заборони».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джозеф Ротблат (Rotblat)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок