Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Володимир Антонович

Володимир Антонович

Назва:
Володимир Антонович
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,40 KB
Завантажень:
604
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План
Вступ.
1. Біографія Володимира Антоновича.
2. Володимир Антонович та його значення для краєзнавства.
3. Історична школа Володимира Антоновича.
Висновок.
Література.
Вступ
Володимир Антонович відіграв позитивну роль в становленні і розвитку краєзнавчих осередків Правобережної України. Зокрема, 1892 року його було обрано почесним членом авторитетного в країні "Подільського церковного історико-археологічного товариства" (такої честі були удостоєні з учених акад. у 1891 р. і акад. М. Грушевський у 1919 p.). Антонович бував на сіданнях цього товариства, передав до його музею чимало літератури й старожитностей. Антонович також сприяв заснуванню 1893 року в Житомирі "Волинського церковного історико-археологічного товариства" і в 1900-1901 pp. - Товариства дослідників Волині. Одночасно Антонович був вихователем і настановником фундаторів Подільського краєзнавства , волинського - , волинського і київського - Миколи Біляшівського та підтримував постійні зв'язки з місцевими дослідниками Йосипом Роллє, Миколою Явоворовським, Созонтом Лобатинським (м. Кам'янець-Подільський), (м. Гайсин на Вінниччині), Іваном Шиповичем (м. Вінниця), Михайлом Теодоровичем (м. Кременець), бароном Федором Штейнгелем (м-ко Городок на Рівненщині), Орестом Фотинським (м. Житомир та ін.
Оцінюючи творчу співпрацю Антоновича з краєзнавцями, в "Трудах Подольского церковного историко-археологического общества" (1911, вип. XI) писав: "Володимир Боніфатійович був дуже уважний до провінційних трудівників... довір'я В. Б-ча, доброзичливість і готовність допомогти тому, хто бажав працювати в галузі історії і археології, були на диво. Це була благородна, виняткової доброти людина".
Отже, завдяки копіткої наукової праці й подвижництву Антонович вніс значний вклад в розвиток історичного краєзнавства на Поділлі, Волині й Київщині, став кого фундатором загалом в Правобережній Україні.
1. Біографія Володимира Антоновича
30 січня 1834 р. у с. Махниця на Житомирщині народився Володимир Боніфатійович Антонович, український історик, етнограф, археолог, археограф. Закінчив медичний та історико-філологічний факультети Київського університету. У 1861 році приєднався до так званих „хлопоманів”, обґрунтувавши ідеологію цього напрямку в статті „Моя сповідь”. В.Б.Антонович був одним із засновників Київської громади. З 1878 року – професор російської історії Київського університету, голова Історичного товариства Нестора-Літописця в Києві. В.Б.Антонович – організатор археологічних з’їздів на Україні, автор понад 300 наукових праць з історії, археології, етнографії. Серед них найбільш відомі праці, присвячені історії козаччини, “Монографии по истории Западной и Юго-Западной России”, “Археологическая карта Волынской губернии” (1902 р.), де зроблений детальний опис археологічних пам’яток Волині. Брав участь у підготовці до друку багатотомного “Архива Юго-Западной России”, разом з М.Драгомановим видав „Історичні пісні малоруського народу”.
Помер 21 березня 1908 року.
2. Володимир Антонович та його значення для краєзнавства
Становлення вітчизняного краєзнавства припало на другу половину ХІХ - на початок XX ст. і зв'язане, насамперед, з активною діяльністю в цій галузі видатного історика, археолога, народознавця України Володимира Антоновича. Плідна науково-археографічна праця Антоновича по виданню в другій половині XIX ст. "Архива Юго-Западной России" спрямували його головну увагу на дослідження Правобережної України і особливо таких її регіонів, як Київщина, Волинь і Поділля, що зіграло позитивну роль у розвитку з цих місцевостях історичного краєзнавства.
Перш за все, зусиллями Антоновича (особисто підбирав матеріали, редагував у 1863-1902 рр. дев'ять томів) та його колег і учнів (М. Іванишев, І. Каманін, Ф. Левицький, М. Грушевський, М. Довнар-Запольський) по виданню 35-ти томного "Архива Юго-Западной России (1863-1914) був систематизований і опублікований з супровідними статтями і коментарями так необхідний сьогодні великий за об'ємом й унікальний за своїм змістом документальний архів Правобережної України ХІV-ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Володимир Антонович

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок