Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Христіана Нюсляйн-Фольхард (Christiane Nusslein-Volhard) за її відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1942 р.

Нобелівський лауреат Христіана Нюсляйн-Фольхард (Christiane Nusslein-Volhard) за її відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1942 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Христіана Нюсляйн-Фольхард (Christiane Nusslein-Volhard) за її відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1942 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,62 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Христіана Нюсляйн-Фольхард (Christiane Nusslein-Volhard)


за її відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку
рік народження: 1942 р.
Німецький біолог Х.Нюсляйн-Фольхард народилася 20 жовтня 1942 р. у Магдебурзі. Вона все своє життя живе та працює на батьківщині в основному в інститутах Товариства Макса Планка. Від 1985 р. вона науковий член цього Товариства та директор відділення генетики, яке належить Інституту біології розвитку в Тюбінгені. Впродовж 1962–1964 років вона навчалася біології, фізиці та хімії в університеті Йогана-Вольфганга Гете у Франкфурті-на-Майні, а від 1964 до 1968 р. – біохімії в Еберхарді-Карл-університеті у Тюбінгені. 1973 р. вона стає доктором біології (спеціалізація – генетика) Університету Тюбінгена. Професійну діяльність вона розпочала 1969 р. в Інституті вірусології Макса Планка. Від 1978 до 1980 р. вона керівник групи європейської молекулярно-біологічної лабораторії (EMБЛ) у Гейдельбурзі, а протягом 1981–1985 рр. працює провідним спеціалістом Фрідріх-Мішер лабораторії дослідного центру Макса Планка у Тюбінгені. Нюсляйн-Фольхард вивчала методи регуляції активності гомеозисних генів у дрозофіли. Нею зроблений висновок, що в цьому процесі бере участь ієрархічно організована група генів, честь відкриття яких належить їй та американському ученому Е.Вішаусу. Вони розробили унікальну експериментальну стратегію: обробивши мух мутагенними речовинами, що викликають одночасно велику кількість мутацій (насичувальний мутагенез), досліджували гени, які в мутантному стані порушували формування осі тіла або розміщення сегментів в ембріонах (було визначено, що різноманіття порушень визначають 15 генів, які були класифіковані за порядком їх розташовування сегментів, чий розвиток чи вади вони зумовлювали). Нобелівська премія з фізіології і медицини 1995 р. присуджена Христіані Нюсляйн-Фольхард за її відкриття, що стосуються «генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку». Цю винагороду нею було поділено з Е.Вішаугом (США) та Е.Льюїсом (США). Христіана Нюсляйн-Фольхард є почесним доктором наук Утрехтського і Принстонського університетів, Данхам-лектором, Гарвей-лектором, почесним професором університету у Фрайбурзі; її нагороджено багатьма медалями і призами різних наукових товариств світу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Христіана Нюсляйн-Фольхард (Christiane Nusslein-Volhard) за її відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1942 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок