Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Роберт Шріффер (Schrieffer) за створену спільними зусиллями теорію надпровідності рік народження: 1931 р.

Нобелівський лауреат Джон Роберт Шріффер (Schrieffer) за створену спільними зусиллями теорію надпровідності рік народження: 1931 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Роберт Шріффер (Schrieffer) за створену спільними зусиллями теорію надпровідності рік народження: 1931 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,51 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Роберт Шріффер (Schrieffer)


за створену спільними зусиллями теорію надпровідності
рік народження: 1931 р.
Американський фізик Дж.Шріффер народився 31 травня 1931 р. в Оук-Парку (штат Іллінойс). По закінченні середньої школи він 1949 р. вступив до Массачусетського технологічного інституту, прагнучи стати інженером-електриком. Через два роки він обирає своєю спеціальністю фізику і 1953 р. одержує ступінь бакалавра. 1954 р. він захищає в університеті штату Іллінойс дисертацію і одержує ступінь магістра. Дисертація Шріффера присвячена дослідженню електронної провідності на поверхні напівпровідника. По завершенні роботи над дисертацією він приєднується до Бардіна в дослідженні явища надпровідності і властивостей речовини за температур, близьких до абсолютного нуля (-273,15 0С). 1911 р. Нідерландський фізик Х.Камерлінг-Оннес відкрив, що деякі матеріали втрачають опір електричному струмові за температур лише на декілька градусів вищих абсолютного нуля. 1956 р. Леон Купер довів, що взаємодія електронів провідності з атомними коливаннями призводить до утворення зв'язаних пар електронів (так званої «куперівської пари електронів»). Надалі троє дослідників (Бардін, Купер і Шріффер), об'єднавши зусилля, продемонстрували, що взаємодія між «куперівськими парами» охоплює багато вільних електронів у надпровідній речовині, змушуючи їх до погодженого руху. Як і передбачалося, надпровідні електрони утворюють єдиний квантовий стан в усьому матеріалі. За внесок у теорію надпровідності Шріффера 1957 р. було визнано гідним докторського ступеня в Іллінойському університеті. Теорія Бардіна-Купера-Шріффера вважається одним з найважливіших досягнень теоретичної фізики з часу створення квантової теорії. 1958 р., застосовуючи її, Купер і його колеги передбачали, що дуже охолоджений рідкий гелій-3 повинен мати надтечність, тобто переходити в незвичний стан матерії, яка характеризується відсутністю в'язкості і поверхневого натягу. Надтечність гелію була підтверджена експериментально 1962 р. 1972 р. Шріфферу, Куперові і Бардіну було присуджено Нобелівську премію з фізики «за створену спільними зусиллями теорію надпровідності».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Роберт Шріффер (Schrieffer) за створену спільними зусиллями теорію надпровідності рік народження: 1931 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок