Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Манне Георг Сігбан (Siegbahn) За відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії роки життя: 1886 - 1978 рр.

Нобелівський лауреат Карл Манне Георг Сігбан (Siegbahn) За відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії роки життя: 1886 - 1978 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Манне Георг Сігбан (Siegbahn) За відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії роки життя: 1886 - 1978 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,93 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Манне Георг Сігбан (Siegbahn)


За відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії
роки життя: 1886 - 1978 рр.
Шведський фізик К.Сігбан народився 3 грудня 1886 р. в Йоребро в родині начальника залізничної станції. 1906 р., вступивши до Лундського університету, захопився фізикою. З 1908 р. працює службовцем в Інституті фізики при університеті. Тоді ж дістає ступінь бакалавра, а 1910 р. - ступінь магістра. 1911р. захищає докторську дисертацію з вимірів магнітного поля. Зацікавившись рентгенівськими променями, особливо після відвідування лабораторій у Парижі й Гейдельберзі, Сігбан з 1913 р. починає самостійні дослідження рентгенівського випромінювання. Обмежені у фінансуванні, за браком приладів, Сігбан та його учні виконали надзвичайно важливі дослідження. Сігбан постійно оновлював устаткування, конструюючи рентгенівські трубки все більшої інтенсивності, виготовляючи оригінальні вакуумні насоси, вдосконалюючи спектрометри для виміру довжин хвиль усе з вищою точністю. Він розвинув нові методи отримання рентгенівських спектрів високого розділення, провів прецизійні вимірювання довжин хвиль рентгенівського випромінювання. Ці інновації дозволили відкрити й виміряти дисперсію рентгенівських променів, виявити серію М і N в їхньому спектрі. Роботи Сігбана дали багато нових даних практично по всіх елементах (від натрію до урану) й сприяли кращому розумінню структури атома на основі моделі Бора. 1922 р. Сігбан стає професором фізики в Упсальському університеті, де для експериментальних досліджень надавалися широкі можливості. І вже через два роки Сігбанові з учнями вдалося продемонструвати переломлення рентгенівського випромінювання скляною призмою, тобто здійснити експеримент, який не вдалося здійснити Рентгенові. За відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії в 1924 р. Сігбанові було вручено Нобелівську премію з фізики. Для підвищення точності спектрографічних вимірів, Сігбан і його колеги розробили пристрій для виготовлення прецизійних дифракційних ґрат, за допомогою яких їм удалося досягти рекордних довжин хвиль, що не досліджував до них жоден з експериментаторів. 1937 р. при Шведській королівській академії наук засновується Нобелівський інститут фізики, і Сігбана призначають його директором. Через рік в інституті було побудовано перший у Швеції прискорювач. Під час другої світової війни інститут прийняв багатьох учених-емігрантів, що доклали чимало зусиль до здійснення теоретичних програм. 1964 р. Сігбан подає у відставку й продовжує дослідження в Нобелівському інституті. У родині Сігбана було двоє синів, молодший - Кай Сігбан також став відомим фізиком. Сігбан був членом Міжнародного комітету міри й ваги, очолював міжнародний союз теоретичної й прикладної фізики, визнаний гідним медалі Х’юза й медалі Румфорда Лондонського королівського товариства. Помер 25 вересня 1978 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Манне Георг Сігбан (Siegbahn) За відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії роки життя: 1886 - 1978 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок