Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЗАКЛИНСЬКИЙ Корнило Гнатович Український історик, етнограф, письменник

ЗАКЛИНСЬКИЙ Корнило Гнатович Український історик, етнограф, письменник

Назва:
ЗАКЛИНСЬКИЙ Корнило Гнатович Український історик, етнограф, письменник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,20 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЗАКЛИНСЬКИЙ Корнило Гнатович
Український історик, етнограф, письменник
Народився 18 червня 1857 р. в с. Маріампіль (нині — Маринопіль Галицького району Івано-Франківської області). Закінчив Львівський університет. Працював у Львівській академічній гімназії.
К. Заклинський пробував свої сили у прозі. В опублікованих оповіданнях «Домарчук» (1878), «Федиха» (1880), «Дві вдови» (1880), які написані на живому, конкретному матеріалі, порушував переважно питання виховання.
К. Заклинський цікавився етнографією, фольклором. Йому належать історичні, історико-літературознавчі праці «Йосиф Годермадський, іменований єпископ Мункацький, і плани Петра Великого щодо Північної Угорщини», «Літопис Хмельницька», «Зносини цісаря Рудольфа II з козаками і їх участь у війні російсько-турецькій 1592—1594 рр.», які були надруковані у журналі «Зоря». Записував галицький фольклор — опублікований в «Етнографічному збірнику» (т. 36, 1914) й збірнику «Колядки та щедрівки» (1965).
К. Заклинський прожив усього 27 років та залишив багато праць, які ще й досі не відомі читачам («Якого роду і народності був Михайло Хмельницький, отець гетьмана, і історія Богдана Хмельницького від єго молодих літ аж до спору з Чаплинським», «Про німих і живих свідків руської бувальщини», «Письмо до академіків», « Семен Ковцуняк, війт з Ковалівки», «Про Т. Шевченка», «Михайло Максимович і його заслуги для української літератури», «Павло Полуботок», «Історія нападу татарів на наддністрянське Підгір’я 1594 р.», «Критичний розгляд українського альманаха «Лука»).
Помер 13 лютого 1884 р. у Львові.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЗАКЛИНСЬКИЙ Корнило Гнатович Український історик, етнограф, письменник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок