Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ендрю Віктор Шеллі (Schalley) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1926 р.

Нобелівський лауреат Ендрю Віктор Шеллі (Schalley) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ендрю Віктор Шеллі (Schalley) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ендрю Віктор Шеллі (Schalley)


за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку
рік народження: 1926 р.
Американський біохімік Ендрю Віктор Шаллі народився 30 листопада 1926 р. в м. Вільно (тепер Вільнюс, Литва) в сім’ї військовослужбовця. Під час Другої світової війни Шаллі емігрував з окупованої Східної Європи спочатку до Румунії, а 1945 р. через Італію й Францію – до Шотландії. 1946 р. здобуває диплом школи Бріджа Аллена. З 1946 по 1950 р. вивчає біохімію в Лондонському університеті, а потім працює молодшим науковим співробітником у Лондонському національному інституті медичних досліджень. У 1952 р. Шаллі емігрував у Монреаль і вступив до Університету Макгілла, де вивчав ендокринологію, а також проводив наукові дослідження в лабораторії експериментальної терапії Алленівського інституту психіатрії. Протягом перших двох років роботи в Монреалі Шаллі досліджував гіпофіз і наднирковики. Він зацікавився гормонами, які виділяються гіпоталамусом і регулюють секреторну активність гіпофіза. Шаллі першим ідентифікував гіпоталамічний гормон і назвав його кортикотропін-рілізінг-гормоном (КРГ). За результатами досліджень здобув ступінь доктора (1957). Цього ж року, працюючи асистент-професором фізіології в медичній школі Університету Бейлора в Х’юстоні (штат Техас), разом з Роже Гійменом починає вивчати хімічну будову КРГ. Перші спроби виявилися невдалими. Але Шаллі та Гіймен, далі працюючи незалежно один від одного і постійно змагаючись, відкрили інші гіпоталамічні гормони. 1962 р. Шаллі отримав американське громадянство й став директором лабораторії ендокринології й поліпептидів госпіталю Адміністрації ветеранів у Новому Орлеані. Крім цього, був призначений асистент-професором медицини медичної школи Університету Тьюлейна, а в 1966 р. – професором медицини цього університету. У 1966 р. групою Шаллі було виділено гіпоталамічний гормон тиреотропін-рілізінг-фактор, який використовується для діагностики й лікування деяких захворювань, пов’язаних із гормональною недостатністю. Наприкінці 60-х р. Шаллі та його колеги отримали гіпоталамічний гормон, який тепер називається гонадотропін-рілізінг-гормон (ГРГ) і використовується для лікування деяких форм безпліддя. Нобелівську премію з фізіології і медицини Шаллі та Гіймену було присуджено 1977 р. «за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку». Цю премію вони розділили з Розалін Ялоу, яка отримала її за роботи з радіоімунології. Шаллі був одружений з Маргарет Рашель Уайт. Після розлучення в 1974 р. одружився з Ане Марією де Мейрес-Комару – дослідницею в галузі ендокринології з Бразилії. Шаллі удостоєний багатьох нагород і почесних звань; він є членом наукових товариств й академій; має почесні ступені університетів різних країн.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ендрю Віктор Шеллі (Schalley) за відкриття, пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок