Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Генрік Адам Олександр Пій Сенкевич (Sienkiewicz) за видатні заслуги в галузі епосу роки життя: 1846 - 1916 рр.

Нобелівський лауреат Генрік Адам Олександр Пій Сенкевич (Sienkiewicz) за видатні заслуги в галузі епосу роки життя: 1846 - 1916 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Генрік Адам Олександр Пій Сенкевич (Sienkiewicz) за видатні заслуги в галузі епосу роки життя: 1846 - 1916 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,85 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Генрік Адам Олександр Пій Сенкевич (Sienkiewicz)


за видатні заслуги в галузі епосу
роки життя: 1846 - 1916 рр.
Польський романіст Г.Сенкевич народився 5 травня 1846 р. у польському містечку Воля-Окшейска в шляхетній польсько-литовській родині. Дитячі роки письменника пройшли у сільській місцевості. Коли Сенкевич досягає шкільного віку, його родина переїздить до Варшави. Шкільну освіту Сенкевич осягає досить посередньо, однак виявляє надзвичайні здібності щодо вивчення польської мови і літератури. Ще в шкільні роки юний Сенкевич написав свій перший роман “Жертвопринесення”, рукопис якого не зберігся. 1866 р. Сенкевич вступає до Варшавського університету, де вивчає історію і літературу. 1871 р. через фінансові труднощі він змушений залишити університет, не здавши випускних іспитів і не одержавши диплома. 1872 р. Сенкевич публікує написану у студентські роки повість “Даремно”, що попри певні вади одержує позитивні відгуки з боку провідних польських письменників того часу. Сенкевич стає журналістом, пише статті для ряду польських періодичних видань, здійснює журналістські поїздки до Відня, Парижу і США. До 1875 р. журналістський і письменницький талант Сенкевича стає загальновизнаним у колах польської інтелігенції. 1879 р., повернувшися до Польщі після подорожувань Європою й Америкою, Сенкевич стає редактором нової щоденної газети і починає приділяти основну увагу масштабним белетристичним творам. Наприкінці 1881 р. Сенкевич одружився з Марією Шеткевіч. 1882 р. у них народжується син, а через рік – дочка. 1884 р. письменник публікує епічний роман “Вогнем і мечем”, де оспівано боротьбу Польщі з повсталою Україною в XVII ст. Разом з виданим романом твори “Потоп” (1886) і “Пан Володієвський” (1888) принесли Сенкевичу міжнародний авторитет майстра історичного роману. 1896 р. Сенкевич випускає друком широкомасштабний історичний роман “Камо грядеші” – про гоніння на християн у часи Нерона, а 1900 р. – епопею “Хрестоносці” про боротьбу поляків з Тевтонським орденом на рубежі XIV–XV ст. Ці романи були захоплено зустрінуті польською і зарубіжною критикою і принесли Сенкевичу всесвітнє літературне визнання. 1905 р. Сенкевич був визнаний гідним Нобелівської премії з літератури “за видатні заслуги в галузі епосу”. У вітанні Шведської академії відзначалося, що Г.Сенкевич є одним з рідкісних геніїв, які втілюють у собі дух нації. На початку Першої світової війни Сенкевич переїздить до Швейцарії, де незважаючи на погане здоров'я успішно працює в польському Червоному Хресті. 15 листопада 1916 р. Сенкевич помер, а через 8 років його тіло було перевезено до Польщі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Генрік Адам Олександр Пій Сенкевич (Sienkiewicz) за видатні заслуги в галузі епосу роки життя: 1846 - 1916 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок