Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям Фаулер (Fowler)

Нобелівський лауреат Вільям Фаулер (Fowler)

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям Фаулер (Fowler)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,64 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям Фаулер (Fowler)


за теоретичне й експериментальне дослідження ядерних реакцій, що мають важливе значення для утворення хімічних елементів Всесвіту
роки життя: 1911 - 1995 рр.
Американський фізик В.Фаулер народився 9 серпня 1911 р. у Пітсбурзі (штат Пенсільванія) в родині бухгалтера Джона Маклеода Фаулера й Дженні Саммерс (Уотсон) Фаулер. Коли Вільямові було 2 роки, родина переїхала у великий залізничний вузол Ліму (штат Огайо), де він на все життя полюбив паровози. 1929 р. Фаулер вступив до університету штату Огайо й на другому курсі перейшов на спеціалізацію з прикладної фізики, яка щойно відкрилася. Фаулер закінчив університет з відзнакою, на останньому курсі він виконав дипломну роботу «Фокусування електронних пучків». Після закінчення аспірантури в Каліфорнійському технологічному інституті, Фаулер 1936 р. став доктором, захистивши дисертацію «Радіоактивні елементи з малою атомною вагою». З цього часу Фаулер – співробітник Келлогівської лабораторії, де в 1970 р. він став першим інститутським професором фізики. 1940 р. Фаулер одружився з Ардійєн Фой Олмстед, у них народилися дві дочки. Під час Другої світової війни Келлогівська лабораторія займалася військовими дослідженнями, й Фаулер розробляв вибухові пристої, реактивні й торпедні гармати, а також атомну зброю. Після війни Фаулер починає займатися проблемами з’ясування джерел енергії зірок і, зокрема, ядерними реакціями, що там відбуваються, у результаті яких ядра водню перетворюються на ядра гелію. Фаулер сформулював вичерпну теорію, що підсумовувала ядерні реакції, які призводять до синтезу всіх елементів, що зустрічаються в природі, і пояснювала відносні величини їхнього поширення. 1983 р. Фаулера було нагороджено Нобелівською премією з фізики «за теоретичне й експериментальне дослідження ядерних реакцій, що мають важливе значення для утворення хімічних елементів Всесвіту». У своїй промові Свен Йохансен зі Шведської королівської академії наук визнав роботу Фаулера як «вичерпну теорію утворення хімічних елементів у Всесвіті» й відзначив, що «ця теорія й дотепер лишається основою наших знань у цій сфері». Фаулер був членом багатьох академій і товариств, мав чимало нагород. Фаулер займався альпінізмом, був активним вболівальником за інститутські професійні бейсбольну й футбольну команди. Помер Фаулер 1995 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям Фаулер (Fowler)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок