Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Йоган Фридрих Вільгельм Байєр

Йоган Фридрих Вільгельм Байєр

Назва:
Йоган Фридрих Вільгельм Байєр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
«Йоган Фридрих Вільгельм Байєр»


Йоган Фридрих Вільгельм Байєр народився 31 жовтня 1835 року в Берліні. Кожне літо Адольф проводив в домі діда по батьківській лінії в Мюльгеймі.З дитинства він полюбляв природу, розповіді матері про птахів та комах пробуджували в нього зацікавленість. Він збирав колекції комах, рослин, мінеалів. В домі батька матері, письменника Юліуса Хітцига, Байєр зберігав свої гербарії та колекції комах та мінералів.
Щасливі дні дитинства були затьмарені смертю матері. З цього часу вихованням дітей займалися гувернантки. Батько Байєра, спеціаліст з геодезії, більшу частину часу проводив у мандрівках. Адольф запам’ятав одну з книжок, привезених батьком з подорожей діду, з неї почалась зацікавленість хімією. Це була книжка Лібіха.
Спочатку Адольф проводив досліди на рослинах. Батько, помітивши його зацікавленість, подарував йому книжку Штотгарда “Підручник з хімії”.Після цього в будинку з явились пробіри, колби, штативи, але робота потребувала коштів. Гроші, що він отримував на слодощі, Адольф економив та купував хімічні реактиви. Перші досліди принесли йому успіх, але залишилися невідомими науці. Одого разу Адольф працював з розчинами соди та сульфату міді, він отримав світло-синій осад, через декілька днів випали сині кристали. Адольф встановив, що речовина складається з натрію, міді, вуглекислого газу та води. Опису подібної сполуки не було, не відповів на це запитання й Ельдгард Мітчерліх, товариш батька. Відкриття Байєра було невідомим протягом трьох років, доки цю подвійну сіль натрію та міді не отримав Страве.
В гімназії вчитель Шельбах підтримав зацікавленість Адольфа фізикою, математиою, хімією. Адольф наполегливо навчався, був асистентом Шельбаха. Він куцпив одразу 2 г індиго та задумався над його будовою, вирішення цієї проблеми затягнулося більш ніж на двадцять років.
Закінчивши гімназію, Байєр поступив на фізико-математичний факультет Берлінського університету. Після третього семестру його призвали до армії. Рік служби не пройшов для нього непомітно. Повернувщись до повсякденного життя, Байєр поступив до Гейзельського університету та почав роботу в лабораторії відомого вченого , спеціаліста з фізичної хімії, Бунзена. На той час в лабораторії Бунзена було багато молодих вчених . Адольф вирізнявся своєю майстерністю, його юнацький досвід з практики синтезу не пройшов даремно, Бунзен відмітив талановитого юнака та запропанував йому роботу з дослідження фотохімічної взаємодії рівноважного коливання хлору та водню. Дслідження пройшло з успіхом, через декілька місяців написав першу наукову статтю для "Аналів " Лібіха. Байєр добився чулових результатів, але не був задоволений роботою\, тому що тема йому не подобалась. Він хотів займатися органічною хімією. Випадок лдопоміг йому. Ассистент Бунзена, Пабель, передав йому свою тему, бо не був зацікавлений нею. Завдання полягало у з'ясуванні питання, чому метилбромід, отриманий з какодилової кислоти мав температуру кипіння -17С, а з метанолу +13С. Байєр дослідив , що існує один метилбромід з температурою кипіння +13С, а отримана Бунзеном речовина мала домішки. Методи роботи з органічними сполуками були невідомі в лабораторії Бунзена. Байєр вирішив шукати нову лабораторію.
В цей час він знайомиться з молодим на той час вченим-Кекуле, якій запросив його працювати в свою лаборатарію. Умови для роботи були дуже поганими. Займаючись відновлн\енням какодилової кислоти сумішшю сірководню та йодоводню, Байєр пропускав речовину через хлороводневу кислоту, потім суміш перегоняв, утворилось два шари рідини . Після цього він відкрив склянку, потікли сльози , він порчав задихатися та втратив свідомість. Кекуле, який зайшов у той час до лабораторії, знайшов його непритомного. Кекуле запропанував Байєру продовжувати дослідження в лабораторії Ерленмейера, де умови були кращими. Байєр дослідив метилхлорарсини, не зважаючи на їх отруйність, вивчив властивості диметилхлорарсину та метилхлорарсину.
В 1858 році результати його роботи стали основою його докторської дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Йоган Фридрих Вільгельм Байєр

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок