Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЗЕМКА Тарасій Левкович Український церковний діяч, поет, книгодрукар

ЗЕМКА Тарасій Левкович Український церковний діяч, поет, книгодрукар

Назва:
ЗЕМКА Тарасій Левкович Український церковний діяч, поет, книгодрукар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,38 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЗЕМКА Тарасій Левкович
Український церковний діяч, поет, книгодрукар
Рік народження невідомий. Працював у друкарні Києво-Печерської лаври коректором і «виправлячем книг», а з 1624 р. завідував нею. Його зусиллями лаврська бібліотека поповнилась різноманітною, в тому числі нотною, літературою. З 1631 р. був ігуменом Києво-Братського монастиря і ректором
Києво-Могилянської колегії. Писав вірші, перекладав церковні книги з грецької і латинської мов, укладав до них передмови.
Т. Земка був одним із найпомітніших тогочасних фахівців церковного співу, заклавши своїми ісгорико-теоретичними розвідками міцне підґрунтя співацької освіти Києва. Дві праці про церковний спів уміщено у передмовах до його книг «Служебник-Лпургіон» (1629) і «Тредіон, сіє є трипеснець Святої П’ятдесят-ниці» (1631). У першій з них він виступає як знавець обрядів і самої літургійної служби, пояснює її назву й визначає порядок проведення. У другій наводить цінні відомості про минуле співацького мистецтва. Спираючись на історичні факти і документи, він зазначає, що сюжетами піснеспівів були біблійні тексти, і характеризує спів як найвище мистецтво розуму людини. Він наголошує також на естетичній цінності мелодій, їх «благочесті», «громадянськості», силі динамічного звучання, емоційній передачі тексту.
Неабияке значення для розвитку вітчизняної музично-теоретичної та педагогічної думки мали висновки Т. Земки про жанрові відмінності псалмів, гімнів і пісень. На його думку, пісне-співи мають створюватись рідною мовою, зрозумілою простим людям, що, очевидно, пояснює його потяг до виправлення книг. Свої принципи у професійній музиці та її належність до духовного життя людей він стверджував словами: «Ми Русі співаємо», виражаючи ними відданість вітчизні, патріотичні почуття громадянина своєї батьківщини.
Помер 23 вересня 1632 р. у Києві. «

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЗЕМКА Тарасій Левкович Український церковний діяч, поет, книгодрукар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок