Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джеймс Александр Міррліс (Mirrlees) за вклад в економічну теорію стимулів за наявності асиметричної інформації рік народження: 1936 р.

Нобелівський лауреат Джеймс Александр Міррліс (Mirrlees) за вклад в економічну теорію стимулів за наявності асиметричної інформації рік народження: 1936 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Александр Міррліс (Mirrlees) за вклад в економічну теорію стимулів за наявності асиметричної інформації рік народження: 1936 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Александр Міррліс (Mirrlees)


за вклад в економічну теорію стимулів за наявності асиметричної інформації
рік народження: 1936 р.
Англійський економіст Дж.Міррліс народився 5 липня 1936 р. в селищі Мінігаф на південному заході Шотландії. Ще в початковій школі він виявив математичні здібності й 1954 р. вступив до Единбурзької математичної школи, чотирирічний курс якої закінчив за три роки, одержавши ступінь магістра математики й фізики, а також медаль Найп’є. Потім Міррліс навчається у Кембриджському університеті, де згодом (1963) захищає докторську дисертацію за темою «Оптимальне нагромадження за умов невизначеності», де ним розглянуті питання невизначеності й асиметричності ринку. Асиметричність у розподілі інформації виявляється у разі виникнення ситуації, коли частина учасників ринку має інформацію, відсутню в інших зацікавлених осіб. Невизначеність, яка призводить до неефективного використання засобів і ресурсів виробництва, спричинена, по-перше, асиметричністю інформації, по-друге, неузгодженістю намірів продавців і покупців. Прикладів тому багато. Так, під час проведення аукціонів у продавця немає відомостей про реальну спроможність покупця заплатити гроші. Банк, кредитуючи клієнта, не може точно визначити, якими будуть доходи позичальника, а, як результат, він не має остаточної гарантії повернення кредиту. Вирішенням цих проблем як теоретично, так і практично займався. Дж.Міррліс протягом 1963–1968 рр. у Кембриджському університеті. Згодом він узагальнив висновки В.Вікрі застосував його теорію для розробки методології системи оподаткування. 1968 р. Міррліс переходить на роботу до Оксфордського університету, де протягом 27 років обіймає посаду професора економіки. У своїх роботах, виданих у цей час («Настанови з досліджень промислового проекту в розвинених країнах», «Моделі економічного зростання», «Проект оцінки й планування для розвинених країн»), деякі з них написані у співавторстві, а також майже в 40 статтях Міррліс спромігся зробити великий вклад у розвиток економіки, особливо теорії оподаткування. На особливу увагу заслуговує його висновок, що уряд не може використовувати високі податкові ставки, а повинен перерозподіляти доходи від багатих до бідних. Згодом учений використав складні математичні розрахунки для обчислення граничного рівня оподаткування заможних людей. Максимальний розмір оподаткування, на його думку, не може перевищувати 20 %. Нобелівська премія 1996 р. вручена йому «за вклад в економічну теорію стимулів за наявності асиметричної інформації». Він її поділив з В.Вікрі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Александр Міррліс (Mirrlees) за вклад в економічну теорію стимулів за наявності асиметричної інформації рік народження: 1936 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок