Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Патрік Мейнард Стюарт Блекетт (Bleckett) за удосконалення методу камери Вільсона і зроблені в зв'язку з цим відкриття в галузі ядерної фізики і космічної радіації роки життя: 1897 - 1974 рр.

Нобелівський лауреат Патрік Мейнард Стюарт Блекетт (Bleckett) за удосконалення методу камери Вільсона і зроблені в зв'язку з цим відкриття в галузі ядерної фізики і космічної радіації роки життя: 1897 - 1974 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Патрік Мейнард Стюарт Блекетт (Bleckett) за удосконалення методу камери Вільсона і зроблені в зв'язку з цим відкриття в галузі ядерної фізики і космічної радіації роки життя: 1897 - 1974 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,96 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Патрік Мейнард Стюарт Блекетт (Bleckett)


за удосконалення методу камери Вільсона і зроблені в зв'язку з цим відкриття в галузі ядерної фізики і космічної радіації
роки життя: 1897 - 1974 рр.
Англійський фізик П.Блекетт народився 18 листопада 1897 р. у Лондоні в родині біржового маклера. З дитинства він мріяв про море. Після закінчення підготовчої школи в Лондоні він успішно закінчив спочатку Осборнський королівський морський коледж (1912), а потім Дартмундський королівський морський коледж (1914). Під час Першої світової війни Блекетт служив на військовому кораблі, де брав участь у військових операціях і дослужився 1918 р. до звання лейтенанта. після війни Блекетт подав у відставку і став вивчати фізику в Кембриджі. Одержання стипендії 1921 р. дало йому змогу залишитися в Кембриджі й працювати в Кавендишській лабораторії, вивчаючи радіоактивність та побудову атома під керівництвом Е.Резерфорда. Тут Блекетт вперше використовує конденсаційну камеру Вільсона для бомбардування атомів азоту альфа-частинками. 1924 р. Блекетт одружився з Констанцією Бейсон; у подружжя народилися дочка і син. Цього ж року він взяв на два роки відпустку в Кембриджі й відправився до Геттінгенського університету в Німеччині вивчати квантову механіку і спектральний аналіз. Повернувшись до Кавендиша, Блекетт продовжує свої дослідження й 1930 р. стає лектором. 1932 р. учений починає вивчати космічні промені й присвячує цій проблемі все своє життя. Продовжуючи свої дослідження, він працює також професором фізики у вечірньому коледжі Лондонського університету. Протягом 1935–1936 рр. Блекетт працює у Комітеті Тізарда, створеному для удосконалення військово-повітряного захисту Великої Британії. 1937 р. Блекетт стає професором фізики Манчестерського університету, де продовжує свої дослідження. Під час Другої світової війни учений залишив лабораторію і став працювати в управлінні Королівських військово-повітряних сил. Після війни Блекетт написав книгу «Військові і політичні наслідки використання атомної енергії», де засудив бомбардування США японських міст Хіросіми і Нагасакі. Повернувшись до Манчестера, Блекетт продовжує дослідження космічних променів і радіоактивного випромінювання. 1948 р. він був визнаний гідним Нобелівської премії з фізики «за удосконалення методу камери Вільсона і зроблені в зв'язку з цим відкриття в галузі ядерної фізики і космічної радіації». 1953 р. Блекетт перейшов з Манчестера на посаду декана фізичного факультету Лондонського науково-технологічного Імперіал-коледжу, а потім ще і декана Королівського коледжу (до 1960). 1963 р. Блекетт вийшов у відставку і став радником лейбористської партії, а коли ця партія перемогла на виборах (1964), очолив Консультативну раду з техніки. 1965 р. він став президентом Лондонського королівського товариства. Блекетта було нагороджено багатьма орденами і медалями, серед яких – Королівська медаль (1940) і британський орден «За заслуги» (1965). Він був іноземним членом 10 наукових товариств і володів 20 почесними ступенями. 1969 р. Блекетт став довічним пером, бароном Блекеттом. Помер Блекетт 13 липня 1974 р. у Лондоні.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Патрік Мейнард Стюарт Блекетт (Bleckett) за удосконалення методу камери Вільсона і зроблені в зв'язку з цим відкриття в галузі ядерної фізики і космічної радіації роки життя: 1897 - 1974 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок