Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Шарль Альбер Гоба (Gobat) за значні досягнення у справі міжнародного арбітражу роки життя: 1843 - 1914 рр.

Нобелівський лауреат Шарль Альбер Гоба (Gobat) за значні досягнення у справі міжнародного арбітражу роки життя: 1843 - 1914 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Шарль Альбер Гоба (Gobat) за значні досягнення у справі міжнародного арбітражу роки життя: 1843 - 1914 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,86 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Шарль Альбер Гоба (Gobat)


за значні досягнення у справі міжнародного арбітражу
роки життя: 1843 - 1914 рр.
Ш.Гоба, швейцарський політичний діяч, народився 21 березня 1843 р. в Трамелані (Північно-Західна Швейцарія) в родині протестантського священика. Після початкової та середньої освіти продовжував вивчати філософію, історію та літературу в університетах Базеля, Берна, Гейдельберга. 1867 р. Альбер дістає ступінь доктора права й деякий час займається економікою та міжнародним правом у Сорбонні, Колеж де Франс у Парижі. Через рік Гоба повертається до Швейцарії, де читає лекції в університеті м.Берн. Згодом переїздить до сусіднього міста Делемон й відкриває юридичну практику. 1882 р. обирається до Великої ради Берна – законодавчого органу кантону – та попечителем Бернського департаменту народної освіти. Обіймаючи цю посаду, вводить до навчальних планів професійну освіту. 1886 р. Гоба обирають президентом Бернського кантону, а з 1890 р. він входить в Національну раду. Плідно займається науковою роботою, результатом якої стають праці “Народна історія Швейцарії” (1890) й “Бернська республіка і Франція в релігійних війнах” (1891). Інтерес до міжнародного права й політики сприяли залученню Ш.Гоба до міжнародного руху за мир, що набирав силу в Європі наприкінці ХІХ століття. 1889 р. Гоба бере участь у першій конференції Міжпарламентського союзу, 1891 р. – у третій конференції, що проводилась в Римі. Згодом він організовує засідання Союзу в Берні, на якому його обирають директором Міжпарламентського бюро – адміністративного органу з координування діяльності Союзу в різних країнах й організації щорічних конференцій. У 1893–1897 рр. Гоба редагував щомісячне видання Союзу “Міжпарламентська конференція”. 1902 р. Гоба узаконює положення про передачу спірних питань торгових договорів у Міжнародний третейський суд у Гаазі. За значні досягнення у справі міжнародного арбітражу 1902 р. Шарлю Гоба та Елі Дюккомену було присуджено Нобелівську премію Миру. 1904 р. Гоба очолював делегацію Швейцарії на конференції Міжпарламентського союзу в Сент-Луїсі (США), брав активну участь в організації 2-ої мирної конференції в Гаазі (1907). Після смерті Дюккомена (1906) Гоба стає директором Міжнародного бюро миру, центру поширення інформації про рух миру. У зв’язку з перенесенням штаб-квартири Міжпарламентського союзу до Брюсселя (1909) він залишає керівну посаду в Міжнародному бюро миру й виходить зі складу уряду Бернського кантону в 1911 р. Цього ж року виходить його книга “Європейський кошмар”, в якій він застерігає про небезпеку гонки озброєнь. 1912 р. Гоба головує на черговій конференції Міжпарламентського союзу, організовує зустрічі, на яких обговорюються питання зниження гонки озброєнь. 16 березня 1914 р. на засіданні Міжнародного бюро миру Шарль Альбер Гоба помер.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Шарль Альбер Гоба (Gobat) за значні досягнення у справі міжнародного арбітражу роки життя: 1843 - 1914 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок