Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Бертрам Брокхаус (Brockhouse) за розвиток методу електронної дифракції рік народження: 1918 р.

Нобелівський лауреат Бертрам Брокхаус (Brockhouse) за розвиток методу електронної дифракції рік народження: 1918 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Бертрам Брокхаус (Brockhouse) за розвиток методу електронної дифракції рік народження: 1918 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Бертрам Брокхаус (Brockhouse)


за розвиток методу електронної дифракції
рік народження: 1918 р.
Канадський фізик Б.Брокхаус народився 15 липня 1918 р. у Летбріджі (провінція Альберта). Навчання у початковій, а згодом і середній школах Ванкувера, куди переїхала його родина взимку 1926-1927 рр., давалося хлопчику легко. Задля подолання Великої депресії родина переїхала 1935 р. до Чикаго (США). Брокхаус відвідував вечірні курси Центрального коледжу (тепер – Університет Рузвельта), де його зацікавили технічні аспекти радіо. У цей час він працює лаборантом-помічником у маленькій компанії електроніки «Уберт Контролз Корпорейшн». 1938 р. родина повернулася до Ванкувера. 26 вересня 1939 р. Брокхауз вступає до Королівського канадського військово-морського флоту як радіотелеграфіст. 1944 р. він закінчив Електроінженерний технічний коледж у Нова Скотії, потім опиняється у Раді національних досліджень в Оттаві. Брокхаус одружився 1948 р.; від цього шлюбу має шістьох дітей: дві доньки та чотири сини. Після закінчення війни 1945 р. він вступив до Університету Британської Колумбії на факультет фізики та математики. Працюючи у лабораторії низьких температур Університету Торонто, він захистив докторську дисертацію, зробивши неабиякий внесок у розвиток фізики твердих сполук. У цей період він вивчає також термодинаміку, статистичну механіку та теорію похибок. Перші результати його досліджень з розсіювання нейтронів високопоглинними елементами були опубліковані у «Фізікал ревю» (1951) та у «Канадському журналі досліджень» (1953). З лютого 1954 р. він працює у Брукхавенській національній лабораторії, експериментуючи з нееластичним розсіюванням та з «холодним нейтроном» (берилієвим) за методом фільтра-переривача. 1956 р. Брокхаус із групою вчених зібрав триосьовий кристалічний спектрометр для оперування з постійно поступаючою енергією, що привело 1958 р. до відкриття «методу константи Q». 1962 р. Бертрам Брокхаус обіймає посаду професора фізики у Макмастерському університеті Гамілтона (штат Онтаріо), де він викладає фізику твердих сполук, термодинаміку та статичну механіку. 1963 р. його було нагороджено медаллю Даддела і премією Інституту фізики. Від 1965 р. він – член Королівського лондонського наукового товариства, а 1967 р. отримує Медаль за досягнення у фізиці від Канадської фізичної асоціації. 1969 р. Брокхаус стає доктором наук Університету Ватерлоо, протягом 1967-1973 рр. він член Ради Американського фізичного товариства. Нобелівську премію з фізики йому було присуджено 1994 р. «за розвиток методу електронної дифракції».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Бертрам Брокхаус (Brockhouse) за розвиток методу електронної дифракції рік народження: 1918 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок