Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Корделл Халл (Hull) в знак визнання його заслуг в утвердженні миру на західній півкулі, в зміцненні торгівлі й становленні ООН роки життя: 1871 - 1955 рр.

Нобелівський лауреат Корделл Халл (Hull) в знак визнання його заслуг в утвердженні миру на західній півкулі, в зміцненні торгівлі й становленні ООН роки життя: 1871 - 1955 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Корделл Халл (Hull) в знак визнання його заслуг в утвердженні миру на західній півкулі, в зміцненні торгівлі й становленні ООН роки життя: 1871 - 1955 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,15 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Корделл Халл (Hull)


в знак визнання його заслуг в утвердженні миру на західній півкулі, в зміцненні торгівлі й становленні ООН
роки життя: 1871 - 1955 рр.
Американський державний діяч К.Халл, відомий як «батько Організації Об’єднаних Націй», народився 2 жовтня 1871 р. неподалік від м. Бірдстона (штат Теннессі) в сім’ї фермера. Здобувши середню освіту, 1889 р. Халл вступив до Камберлендського університету, а 1891 р. отримав юридичний ступінь і згодом - право на юридичну практику. Ще студентом брав участь у заходах демократичної партії. Під час іспано-американської війни командував ротою добровольців, розміщеною на Кубі (1898-1899). Як здібний та шанований громадський діяч Халл незабаром стає помітною постаттю на національній політичній арені. 1906 р. його було обрано до Конгресу США, де він засідав (з перервою на один термін) до 1931 р., а 1932 р. - до сенату США. Вже в зрілому віці Халл у 1917 р. одружився з Роз Френсіз Уїтні; дітей у них не було. В особистому житті він відрізнявся скромністю, уникав великосвітського товариства, цілком присвятивши себе роботі. 4 березня 1933 р. Халла було призначено на посаду державного секретаря в адміністрації Ф. Рузвельта. Не маючи досвіду дипломатичної роботи, Корделл Халл викликав довіру завдяки благородній зовнішності та виваженим манерам. Халл досягнув успіхів у проведенні рузвельтівської політики добросусідства, спрямованої на покращення відносин із Латинською Америкою. На чолі делегації США він здійснив візити доброї волі до деяких латиноамериканських держав, активно захищаючи політику невтручання у внутрішні справи цих країн. На початку війни К. Халл запропонував створити нову світову організацію, в якій США брала б участь після війни. Для досягнення цієї мети він 1941 р. створює Дорадчий комітет з питань післявоєнної політики, до якого входили і демократи, і республіканці. До серпня 1943 р. державний департамент розробив документ, який отримав назву Хартії Об’єднаних Націй. Він ліг в основу пропозицій, висунутих США на конференції 1944 р. в Думбартон-Оксі. Рузвельт віддавав належне державному секретарю як людині, «котра зробила більше всіх для того, щоб великий план миру набув реальності». 1945 р. Норвезький нобелівський комітет присудив Корделлу Халлу Нобелівську премію Миру в знак визнання його заслуг в утвердженні миру на західній півкулі, в зміцненні торгівлі й становленні ООН. Не маючи можливості бути присутнім на церемонії у зв’язку з хворобою, Халл надіслав текст короткої промови: «Народи й уряди зобов’язані утвердити і зберегти мир, і важливішого завдання у них немає». Халл висловив надію, що «жорстокі уроки останньої війни і перспективи Організації Об’єднаних Націй стануть наріжними каменями будови тривалого миру і сторожовими постами нової ери людського прогресу». 22-річне перебування К. Халла на посту державного секретаря було на той час своєрідним рекордом. Сучасники характеризували його як визначного суспільного діяча своєї країни, який заслуговує найвищої оцінки за внесок у політику добросусідства і цілеспрямованість у створенні ООН. Помер Корделл Халл 23 липня 1955 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Корделл Халл (Hull) в знак визнання його заслуг в утвердженні миру на західній півкулі, в зміцненні торгівлі й становленні ООН роки життя: 1871 - 1955 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок