Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Невілл Френсіс Мотт (Mott) за фундаментальні теоретичні дослідження електронної структури магнітних і невпорядкованих систем роки життя: 1905 - 1996 рр.

Нобелівський лауреат Невілл Френсіс Мотт (Mott) за фундаментальні теоретичні дослідження електронної структури магнітних і невпорядкованих систем роки життя: 1905 - 1996 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Невілл Френсіс Мотт (Mott) за фундаментальні теоретичні дослідження електронної структури магнітних і невпорядкованих систем роки життя: 1905 - 1996 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,81 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Невілл Френсіс Мотт (Mott)


за фундаментальні теоретичні дослідження електронної структури магнітних і невпорядкованих систем
роки життя: 1905 - 1996 рр.
Англійський фізик Невілл Френсіс Мотт народився 30 вересня 1905 р. в Лідсі в сім’ї керівника народної освіти. Здобувши середню освіту, вивчає математику й теоретичну фізику в коледжі Св. Джона в Кембриджі, де 1927 р. здобуває ступінь бакалавра. Закінчивши Кембриджський університет, деякий час працював під керівництвом Н. Бора в Копенгагені, а потім Макса Борна – в Геттінгені. У 1929 – 1930 рр. читає лекції в Манчестерському університеті, у 1930 – 1933 рр. – у Кембриджському. Працюючи разом з Е. Резерфордом, теоретично виводить знамениту емпіричну формулу Резерфорда для розсіювання альфа-частинок атомними ядрами. 1930 р. Мотт одружився з Рут Елінор Хордер. У них дві дочки. З 1933 по 1954 рр. Мотт працює професором теоретичної фізики Брістольського університету. Вчений займається дослідженнями квантової механіки, фізики твердого тіла, теорії атомних зіткнень, ядерної фізики, фізики металів і напівпровідників. Зокрема, він створив теорію внутрішньої конверсії; теорію перехідних металів та їх сплавів, а також займався дослідженнями фізики рідких металів тощо. Під час Другої світової війни Мотт брав участь в обчисленні дальності дії німецьких ракет “Фау-2”. Після війни повернувся до Брістоля, де в 1948 р. став директором університетської лабораторії, а в 1954 р. – професором і директором Кавендишської лабораторії в Кембриджі. У 60-х рр. зацікавився аморфними напівпровідниками. З 1967 по 1975 рр. Мотт спільно з Андерсоном, якого запросив на тимчасову роботу, вивчають електричну провідність напівпровідників. Результати цих досліджень сприяли використанню напівпровідників у сонячних батареях, фотокопіювальних машинах і в багатьох інших приладах. Звільнившись 1971 р. від адміністративних обов’язків після відставки в Кембриджі, Мотт, за словами нового директора Кавендишської лабораторії Брайана Піпарда, «... шалено накинувся на роботу з аморфними матеріалами». 1977 р. Мотт був удостоєний Нобелівської премії з фізики «за фундаментальні теоретичні дослідження електронної структури магнітних і невпорядкованих систем». Крім наукової діяльності, Мотт входив до ряду комітетів, що займалися реформою освіти; у 1969 – 1977 рр. очолював раду директорів компанії «Тейлор енд Френсіс», яка видавала наукову літературу. Учений захоплювався історією релігії, фотографією, колекціонуванням кольорового скла та візантійських монет. Мотт мав чимало нагород, почесних ступенів багатьох університетів та інститутів. 1962 р. йому був дарований дворянський титул. Помер Мотт 1996 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Невілл Френсіс Мотт (Mott) за фундаментальні теоретичні дослідження електронної структури магнітних і невпорядкованих систем роки життя: 1905 - 1996 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок