Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Едмонд Фішер (Fischer) за відкриття зворотної фосфориляції білків як біологічного регуляційного механізму рік народження: 1920 р.

Нобелівський лауреат Едмонд Фішер (Fischer) за відкриття зворотної фосфориляції білків як біологічного регуляційного механізму рік народження: 1920 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Едмонд Фішер (Fischer) за відкриття зворотної фосфориляції білків як біологічного регуляційного механізму рік народження: 1920 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,52 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Едмонд Фішер (Fischer)


за відкриття зворотної фосфориляції білків як біологічного регуляційного механізму
рік народження: 1920 р.
Американський біохімік Едмонд Фішер народився 6 квітня 1920 р. в Шанхаї. 1924 р. Е.Фішер закінчує навчання з хімії у Женевському університеті й здобуває докторський ступінь. 1950 р. він стає доцентом з біохімії Женевського університету, починає дослідницьку діяльність як стипендіат Фонду Рокфеллера. Від 1953 р. Е.Фішер обіймає посаду доцента, з 1961 р. – професора біохімії у Вашингтонському університеті в Сіетлі. Наукова діяльність Фішера пов’язана з багаторічним співробітництвом з Е.Кребсом. У 50-ті роки обидва вчені досліджують процес перетворення глікогену в глюкозу під час м’язового скорочення. З досліджень подружжя К. та Г.Корі відомо, що початковий етап процесу каталізує ензим фосфорилаза. Пізніше Е.Седерлан визначив, що під час перетворення глікогену в печінкових клітинах фосфорилаза у свою чергу активізується, завдяки сполученню з фосфатною групою. Е.Кребс та Е.Фішер відкрили, отримали в чистому вигляді та дослідили ензим протеінкіназу, який каталізує процес активізації. Вони визначили, що фосфатну групу доставляє багата на енергію сполука аденозінтрифосфат. Існує й зворотний процес – інактивація фосфорилази шляхом вилучення фосфатної групи за участі іншого ензиму. Е.Кребс та Е.Фішер встановили, що ці дві протилежні реакції є двома сторонами єдиного процесу – зворотної фосфориляції, який є основним та універсальним у білковому метаболізмі. Після першої, відкритої Е.Кребсом та Е.Фішером протеїнкінази, відкривають сотні нових протеїнкіназ та фосфатаз. Зворотна фосфориляція відіграє важливу роль у секреції гормонів, взаємодії їх зі специфічними клітинними рецепторами, впливає на процеси білкового синтезу, генну регуляцію, імунні реакції, дихання та кровообіг. Сьогодні визнано, що близько 1% всіх генів у дезоксирибонуклеїновій кислоті беруть участь у синтезі протеїнкіназ, що підтверджує важливу роль зворотної фосфориляції в життєвих процесах. 1992 р. Е.Кребсу та Е.Фішеру була присуджена Нобелівська премія з фізіології і медицини “за відкриття зворотної фосфориляції білків як біологічного регуляційного механізму”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Едмонд Фішер (Fischer) за відкриття зворотної фосфориляції білків як біологічного регуляційного механізму рік народження: 1920 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок