Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ганс Георг Демельт (Dehmelt) за розроблення методу іонного уловлювача рік народження: 1922 р.

Нобелівський лауреат Ганс Георг Демельт (Dehmelt) за розроблення методу іонного уловлювача рік народження: 1922 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ганс Георг Демельт (Dehmelt) за розроблення методу іонного уловлювача рік народження: 1922 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,54 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ганс Георг Демельт (Dehmelt)


за розроблення методу іонного уловлювача
рік народження: 1922 р.
Німецький та американський фізик Г.Демельт народився 9 вересня 1922 р. в містечку Герліц, Німеччина. Г.Демельт закінчує гімназію на початку Другої світової війни, бере участь у війні, потрапляє в полон до американців, звідки звільняється 1946 року. Після війни Г.Демельт вивчає фізику в Геттінгенському університеті, де відвідує лекції Ріхарда Бекера, Ганса Копфермана, Вернера Хайзенберга, складає колоквіуми з фізики Макса фон Лайє , працює під керівництвом Вольфганга Пауля. 1948 р. починає дослідження надтонкої структури спектральних ліній і пише докторську дисертацію під керівництвом Губерта Крюгера. 1948 р. Г.Демельт відкриває ядерний квадрупільний резонанс, в результаті чого запрошується до відомої мікрохвильової лабораторії Уолтера Горді в інститут Дюка в Дерамі, Північна Кароліна, США, де знайомиться з Д.Франком, Ф.Лондоном, Л.Нордхаймом та Г.Шпонером. У цій лабораторії Г.Демельт проводить дослідження ядерного квадрупільного й ядерного магнітного резонансів. 1955 р. в лабораторії Джорджа Волькофа в університеті Британської Колумбії у Ванкувері (Канада) створює першу електронну імпульсну трубу. Через 4 роки Г.Демельт створює свій перший високовакуумний магнетроновий уловлювач і встигає «піймати» електрон за 10 сек. та реєструє аксіальний магнетроновий і циклотроновий резонанс. 1973 р. Г.Демельт, Д.Уайнланд та Ф.Екстрон встигають ізолювати окремий електрон в іонному уловлювачі, спостерігаючи за ним кілька тижнів, а також вимірюють магнітний момент електрона до дванадцятого знака. Цей результат є переконливою перевіркою атомної теорії, відомої як квантова електродинаміка. Пізніше Г.Демельт та його колеги встигають ізолювати й дослідити одиничний іон, що є новим етапом в історії електроскопії. Метод іонних уловлювачів використовується з метою вдосконалення атомних годинників і застосовується в Національному інституті стандартів і технологій в Боулдері, штат Колорадо, США. 1989 р. Г.Демельту було присуджено Нобелівську премію з фізики «за розроблення методу іонного уловлювача».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ганс Георг Демельт (Dehmelt) за розроблення методу іонного уловлювача рік народження: 1922 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок