Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Анрі Бергсон (Bergson) на знак визнання його яскравих і життєстверджувальних ідей, а також за виняткову майстерність, з якою ці ідеї втілені роки життя: 1859 - 1941 рр.

Нобелівський лауреат Анрі Бергсон (Bergson) на знак визнання його яскравих і життєстверджувальних ідей, а також за виняткову майстерність, з якою ці ідеї втілені роки життя: 1859 - 1941 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Анрі Бергсон (Bergson) на знак визнання його яскравих і життєстверджувальних ідей, а також за виняткову майстерність, з якою ці ідеї втілені роки життя: 1859 - 1941 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,08 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Анрі Бергсон (Bergson)


на знак визнання його яскравих і життєстверджувальних ідей, а також за
виняткову майстерність, з якою ці ідеї втілені
роки життя: 1859 - 1941 рр.
Французький філософ Анрі Бергсон народився 18 жовтня 1859 р. в родині євреїв-космополітів. Його батько, Мішель Бергсон, чудовий музикант, якого, за сімейними історіями, вчив сам Шопен, залишив Варшаву, де народився, подорожував по Європі й оселився в Англії. Тут він прийняв англійське громадянство й одружився на Кетрін Левінсон. Дитинство й юність Бергсона проходили в Лондоні, де він знайомиться з англійською культурою. 1867 р. родина переїздить до Франції, і від 1868 до 1878 р. Бергсон навчається в паризькому ліцеї Кондорсе, подаючи великі надії як у сфері гуманітарних наук, так і в математиці. Але 19-річний Бергсон усе ж віддає перевагу філософії і вивчає її в Еколь нормаль сюпер’єр. 1880 р. Бергсон стає громадянином Франції, а через рік дістає диплом і починає викладати в ліцеї д'Анжер. Бергсон пише свою першу основну роботу «Безпосередні дані свідомості» (1889), за яку, а також за невелику дисертацію про Аристотеля йому присуджено ступінь доктора філософії Паризького університету. У цій праці Бергсон вводить основне поняття своєї метафізики: динамічну природу часу. 1891 р. Бергсон повертається до Парижа й одружується з Луїзою Нойбергер, яка народила йому дочку. Впродовж наступних восьми років він викладає в ліцеї Генріха IV й пише свою другу важливу роботу «Матерія й пам'ять». Розмірковуючи над відношенням фізіології мозку до свідомості, Бергсон дійшов висновку, що свідомість – це щось більше, ніж кореляція між ментальними образами й фізичними подразниками. 1900 р. Бергсон очолює кафедру грецької філософії в Колеж де Франс, навчальному закладі, що поступався за інтелектуальним рівнем лише Сорбонні. Третя, яка стала епохальною, книга Бергсона «Творча еволюція» (1907) вплинула не тільки на академічне оточення, але й на широкий читацький загал. На його думку, еволюція становить не просто пасивне, механічне пристосування організмів до навколишнього середовища, а цілеспрямований і творчий процес. Читачів захоплював не лише зміст книги, але й ясність викладу. Багато положень учення Бергсона про інтуїтивізм були запозичені сюрреалістами, які прагнули висвітлити першооснови людського буття. У 1927 р. Бергсон був удостоєний Нобелівської премії з літератури «на знак визнання його яскравих і життєстверджувальних ідей, а також за виняткову майстерність, з якою ці ідеї втілені». Останніми роками життя Бергсон занурився у християнську містику і прийняв католицтво. Однак, коли розпочалася Друга світова війна й нацисти почали переслідувати євреїв, Бергсон зберіг вірність своїм національним традиціям і, відмовившись від привілеїв, наданих йому урядом Віші, як єврей, пройшов принизливу реєстрацію. Незабаром після цього 4 січня 1941 р. Бергсон помер від запалення легенів.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Анрі Бергсон (Bergson) на знак визнання його яскравих і життєстверджувальних ідей, а також за виняткову майстерність, з якою ці ідеї втілені роки життя: 1859 - 1941 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок