Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Франс Еміль Сілланпя (Sillanpдд) За глибоке проникнення в життя фінських селян і неперевершений опис їхніх звичаїв і зв'язку з природою роки життя: 1888 - 1964 рр.

Нобелівський лауреат Франс Еміль Сілланпя (Sillanpдд) За глибоке проникнення в життя фінських селян і неперевершений опис їхніх звичаїв і зв'язку з природою роки життя: 1888 - 1964 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Франс Еміль Сілланпя (Sillanpдд) За глибоке проникнення в життя фінських селян і неперевершений опис їхніх звичаїв і зв'язку з природою роки життя: 1888 - 1964 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Франс Еміль Сілланпя (Sillanpдд)


За глибоке проникнення в життя фінських селян і неперевершений опис їхніх звичаїв і зв'язку з природою
роки життя: 1888 - 1964 рр.
Фінський романіст Ф.Сілланпя народився 16 вересня 1888 р. в селянській родині в Хаменкюрйо на південно-заході Фінляндії. Його батько взяв собі прізвище Сілланпя (дослівно “передмостове укріплення”) відповідно до місцевих звичаїв за назвою місцевості, де проживав. Старший брат і сестра Сілланпя померли в дитинстві. Батьки зібрали грошей і віддали сина в середню школу в Тампері. Старанно навчаючись, він здобуває стипендію й 1908 р. вступає до Гельсінського університету, де вивчає біологію, прагнучи стати лікарем. У цей же час він познайомився з представниками літературної й художньої богеми. Література була для Сілланпя виходом з психологічних проблем, що бентежили його. 1913 р. Сілланпя залишає навчання в університеті, повертається додому й починає писати. Через три роки виходить його перший роман “Життя і сонце”, де він описує пригоди трьох молодих людей: чоловіка й двох жінок. Фінський критик Лаурі Вільянен відзначив, що “для першого роману він винятково гарний”. 1916 р. Сілланпя одружився з Сігрід Саланякі, дочкою фермера з сусіднього села, у них було вісім дітей, одна з яких померла в дитинстві. 1917 р. виходить збірка новел Сілланпя “Діти людські в поході життя”, а 1919 р. – перший великий твір письменника “Праведна бідність”, навіяний трагічними подіями громадянської війни у Фінляндії, в якому автор усвідомив увесь жах боротьби між “червоними” й “білими”. Він уперше у Фінляндії заговорив про жорстокість, страждання й біль тих років. 1920 р. Сілланпя від уряду дістає довічну стипендію. У подальші роки він випускає кілька збірок новел, завдяки яким стає відомим не лише у Фінляндії, а й в інших Скандинавських країнах. Європейську славу письменнику приніс роман “Покійна в юності”, написаний 1931 р. 1934 р. Сілланпя пише твір “Люди в літню ніч”, що часто порівнюється з поемою в прозі, оскільки в ньому аналізується неосяжне за своїми проявами життя. 1939 р. Сілланпя після смерті дружини одружується вдруге з Ганною Арміа фон Герцен, але шлюб був нетривалим і нещасливим. За глибоке проникнення в життя фінських селян і неперевершений опис їхніх звичаїв і зв'язку з природою у 1939 р. Сілланпя нагороджується Нобелівською премією з літератури. Диплом Лауреата Сілланпя отримав на засіданні Шведської академії в грудні 1939 р. Упродовж 1940–1943 рр. через сильну депресію Сілланпя перебуває на лікуванні в психіатричній клініці, де продовжує писати песимістичні твори “Август”, “Краса й страждання людського життя”. Останньою книгою письменника став тритомник спогадів: “Хлопець жив своїм життям” (1953), “Розповідаю й винаходжу” (1955 р.), “Головна подія дня” (1956). Помер Сілланпя 3 червня 1964 р. у м. Гельсінкі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Франс Еміль Сілланпя (Sillanpдд) За глибоке проникнення в життя фінських селян і неперевершений опис їхніх звичаїв і зв'язку з природою роки життя: 1888 - 1964 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок