Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ханнес Улоф Ійоста Альфвен (Alfven) за фундаментальні роботи з відкриття в магнітній гідродинаміці й у різних областях фізики плазми роки життя: 1908 - 1995 рр.

Нобелівський лауреат Ханнес Улоф Ійоста Альфвен (Alfven) за фундаментальні роботи з відкриття в магнітній гідродинаміці й у різних областях фізики плазми роки життя: 1908 - 1995 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ханнес Улоф Ійоста Альфвен (Alfven) за фундаментальні роботи з відкриття в магнітній гідродинаміці й у різних областях фізики плазми роки життя: 1908 - 1995 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,52 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ханнес Улоф Ійоста Альфвен (Alfven)


за фундаментальні роботи з відкриття в магнітній гідродинаміці й у різних областях фізики плазми
роки життя: 1908 - 1995 рр.
Шведський фізик Х.Альфвен народився 30 травня 1908 р. у Норчепінгу в родині Йоханнеса й Ганни-Клари (Романус) Альфвен, що були практикуючими лікарями. 1926 р. Альфвен, закінчивши школу, вступив до Упсальского університету. 1934 р. він здобув докторський ступінь і залишився в університеті читати лекції з фізики. Через рік Альфвен одружився з Керстін Марією Еріксон, у них народилося п'ятеро дітей. 1937 р. Альфвен починає займатися дослідницькою роботою в Нобелівському інституті фізики в Стокгольмі, й три роки потому обіймає посаду професора з теорії електрики Королівського технологічного інституту в Стокгольмі. З 1945 р. працює професором електроніки, а з 1963 р. – професором кафедри фізики плазми. Але через непорозуміння з урядом переходить на посаду професора до Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Перші дослідження Альфвена стосувалися природи сонячних плям і полярних сяйв. Потім він виявив, що частинки в магнітному полі Землі можуть дрейфувати вздовж магнітних силових ліній, відбиваючись від областей з підвищеною напруженістю магнітного поля. Альфвен припустив, що магнітні лінії в плазмі поводяться подібно натягнутій гумі й можуть передавати збурювання (це явище було згодом названо магнітогідродинамічними хвилями). Хвилі Альфвена допомогли пояснити невеликі зміни в магнітному полі Землі й тісний зв'язок між магнітними збурюваннями, розділеними великими відстанями, але пов'язаними геомагнітними лініями. 1970 р. Альфвен був нагороджений Нобелівською премією з фізики «за фундаментальні роботи з відкриття в магнітній гідродинаміці й у різних областях фізики плазми». Альфвен довго наполягав на використанні космічних апаратів для наукових досліджень, вважаючи, що теорія має базуватися на фізичних спостереженнях. Будучи прихильником розвитку ядерної енергетики, він попереджав про небезпеку ядерних установок й брав активну участь у Пагуошському русі вчених. Альфвен нагороджений багатьма нагородами і є членом кількох товариств і академій.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ханнес Улоф Ійоста Альфвен (Alfven) за фундаментальні роботи з відкриття в магнітній гідродинаміці й у різних областях фізики плазми роки життя: 1908 - 1995 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок