Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат мати Тереза (Teresa) за місіонерську діяльність заради миру роки життя: 1910 - 1997 рр.

Нобелівський лауреат мати Тереза (Teresa) за місіонерську діяльність заради миру роки життя: 1910 - 1997 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат мати Тереза (Teresa) за місіонерську діяльність заради миру роки життя: 1910 - 1997 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат мати Тереза (Teresa)


за місіонерську діяльність заради миру
роки життя: 1910 - 1997 рр.
Албанська черниця мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджиу) народилася 26 серпня 1910 р. у Скоп’є (Югославія). Вона була молодшою з трьох дітей Нікола Бояджиу, багатого будівельного підрядчика й торговця, який помер у рік народження Агнес. Її мати, Дранафіле Бернаї, була ревною католичкою і часто брала із собою молодшу дочку під час відвідування хворих і нужденних. Агнес навчалася в державній школі, співала в церковному хорі. Зацікавилася діяльністю бенгальської місії в Індії. Закінчивши середню школу в Скоп’є, Агнес вступила в Ірландський орден сестер Лорето, який мав місію в Індії. Опанувавши англійську мову в дублінському абатстві Лорето, 6 січня 1929 р. вона відплила до Калькутти. По закінченні терміну послухання, Агнес стала викладати історію й географію в школі св. Марії, обравши собі чернече ім'я Тереза на честь французької черниці Х1Х ст. Терези де Лісьє. 1946 р. Тереза вирішила залишити монастир і жити серед бідних. Через два роки вона одержала від архієпископа Калькуттського дозвіл працювати за межами монастиря. Тоді ж Тереза й одержала індійське громадянство. Після тримісячного навчання на курсах американських медичних сестер у Патне Тереза відкрила школу в натрах Моти Джила. 1950 р. вона одержала дозвіл Ватикану на створення нової конгрегації - ордена милосердя. До трьох звичайних чернечих обітниць Тереза додала четвертий – «усіма силами служити найбіднішим». Для кинутих на вулиці старих 1954 р. нею було засновано будинок умираючих. Вона відкрила притулок для кинутих дітей, лепрозорій, будинок старих, майстерню для безробітних і медпункти при залізничних станціях. Через 10 років роботи в Калькутті, Тереза одержала дозвіл відкривати місії в інших місцях. Центри були відкриті у Венесуелі (1963), на Цейлоні (1967), в Римі й Танзанії (1968), на Кубі (1986) й інших місцях. 1964 р. Тереза одержала премію імені Джавахарлала Неру, а через два роки Ватиканську премію Миру імені папи Іоанна ХХІІІ. 1979 р. їй було присуджено Нобелівську премію Миру. 1982 р. вона відвідала Ліван на прохання папи Іоанна Павла II як емісар миру. Далі разом з архієпископом Нью-Йоркським відкрила в Нью-Йорку перший церковний притулок для хворих на СНІД. Впродовж 1988-1989 рр. орден милосердя заснував свої відділення в Москві, Єревані, Спітаку. У Нобелівській лекції вона сказала: «Я вбачаю найбільшу загрозу світу в абортах, оскільки вони є дійсною війною, вбивством, здійснюваним матір'ю». Тереза засуджує фемінізм, закликаючи жінок створювати міцні сім’ї, надаючи «чоловікам робити те, до чого вони краще пристосовані». Ті, хто зустрічався з Терезою, розповідають про її спокійну духовність, любов, радість і повагу до життя. Мати Тереза померла 1997 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат мати Тереза (Teresa) за місіонерську діяльність заради миру роки життя: 1910 - 1997 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок