Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Аарон Клуг (Klug) за розробку методу кристалографічної електронної мікроскопії й прояснення структури біологічно важливих комплексів: нуклеїнова кислота – білок рік народження: 1926 р.

Нобелівський лауреат Аарон Клуг (Klug) за розробку методу кристалографічної електронної мікроскопії й прояснення структури біологічно важливих комплексів: нуклеїнова кислота – білок рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Аарон Клуг (Klug) за розробку методу кристалографічної електронної мікроскопії й прояснення структури біологічно важливих комплексів: нуклеїнова кислота – білок рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Аарон Клуг (Klug)


за розробку методу кристалографічної електронної мікроскопії й прояснення структури біологічно важливих комплексів: нуклеїнова кислота – білок
рік народження: 1926 р.
Англійський фізик і фахівець із молекулярної біології А. Клуг народився 11 серпня 1926 р. в Желвасі (Литва), в родині торговця худобою. Коли Аарону було два роки, сім'я переїхала до Дурбана (Південна Африка) до сім'ї його матері, яка емігрувала на початку сторіччя. Від 1937 до 1941 р. Клуг вчився в дурбанській середній школі. Саме в цей період у майбутнього ученого пробуджується інтерес до науки, особливо після того, як він прочитав книгу американського письменника П.Крайфа «Мисливці за мікробами». Вступивши 1942 р. до Вітватерсрандського університету у Йоганнесбурзі, Клуг став відвідувати підготовчий курс з медицини, а також заняття з біохімії, фізики і математики. На той час, коли 1945 р. він закінчив університет, отримавши ступінь бакалавра природничих наук, його інтереси вже чітко визначилися. Клуг обрав фізику. Займаючись у Кейптаунському університеті на надану йому стипендію, він вивчає в одного зі своїх учителів - Р. Джеймса - метод рентгенівської кристалографії. Отримавши 1946 р. ступінь магістра природничих наук, Клуг залишився в Кейптаунському університеті, щоб продовжити свою роботу з Джеймсом щодо вивчення органічних сполук за допомогою дифракції рентгенівських променів. Клуг, одержавши стипендію від Кембриджського університету, 1949 р. переїздить до Англії. У Кембриджському університеті він вивчає молекулярну структуру сталі. За цю роботу він 1952 р. одержав докторський ступінь. Весь 1953 р. Клуг досліджує біофізичні процеси, у ході яких кисень і діоксид вуглецю обмінюються в гемоглобіні. Ці дослідження посилили інтерес ученого до рентгенівського аналізу біологічних молекул, і до кінця наступного року він одержав стипендію Наффілда для роботи в Бербенкському коледжі в Лондоні. 1958 р. Клуг стає керівником науково-дослідницької групи з вивчення структури вірусу в Бербенкському коледжі. Повернувшись до Кембриджа, після довгих спостережень учений визначив, що вірус тютюнової мозаїки є широкою спіралеподібною структурою з повторюваними фрагментами білка, причому, генетичний матеріал розташовується вздовж внутрішньої його поверхні. Клуг розробив метод «кристалографічної електронної мікроскопії», за якої зображення, отримане за допомогою електронного мікроскопа, підлягає дифракції лазерним випроміненням. Одержане в результаті зображення можна потім розшифрувати й описати структуру аналізованого об'єкта. 1982 р. Клугу було присуджено Нобелівську премію з хімії «за розробку методу кристалографічної електронної мікроскопії й прояснення структури біологічно важливих комплексів: нуклеїнова кислота – білок». 1978 р. Клуг стає одним із керівників лабораторії молекулярної біології Ради медичних досліджень у Кембриджі. Тут він продовжує наукову працю, його методи значною мірою проясняють процеси, що відбуваються всередині живих клітин і широко застосовуються вченими всього світу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Аарон Клуг (Klug) за розробку методу кристалографічної електронної мікроскопії й прояснення структури біологічно важливих комплексів: нуклеїнова кислота – білок рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок