Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЛОКТЮШЕВ Сергій Олександрович Український історик, етнограф, освітній діяч

ЛОКТЮШЕВ Сергій Олександрович Український історик, етнограф, освітній діяч

Назва:
ЛОКТЮШЕВ Сергій Олександрович Український історик, етнограф, освітній діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛОКТЮШЕВ Сергій Олександрович
Український історик, етнограф, освітній діяч
Народився 1 жовтня 1878 р. на Рязанщині в купецькій родині. Освіту здобув у Строганівському училищі та у Московському інституті археології.
Його творча діяльність нерозривно пов’язана з Україною. Переїхавши до Луганська, С. Локтюшев упродовж 30 років вивчав доісторичне минуле, природу, економіку, звичаї, побут і питання народонаселення Донбасу. Тут він став одним із фундаторів вищої педагогічної освіти, краєзнавчого музею (був його директором). Чимало зусиль доклав до збереження пам’яток матеріальної культури й природи, науково-просвітницької роботи.
За його редакцією і за безпосередньої участі в Луганську почали виходити «Праці наукового товариства Донеччини», «Збірники матеріалів вивчення басейну Дінця». Створені ним науково-краєзнавчий гурток, археологічна секція з вивчення середньої течії Дінця та археологічний музей Донецького інституту народної освіти підтримували тісні зв’язки з науковими установами не лише України та Росії, а й Західної Європи, США. Широко відомими у наукових колах стали відкриті й досліджені аматорами-науковцями унікальні палеолітичні стоянки Рогалик, Ольхова, Весела Гора, а також антропологічне відтворення підлітка з деформованим черепом, виконане М. Герасимовим.
Творчий доробок С. Локтюшева становить близько 100 наукових і популярних праць, присвячених проблемам кам’яного і бронзового віків та історичного краєзнавства. У 1925 р. він делегат Всеукраїнської конференції краєзнавців, 1926 р. виступає з доповіддю в Інституті антропології у Франції, отримує звання Почесного члена Паризької АН. Його дослідження «Середньодонецькі курганні поховання бронзового віку з оригінальною побутовою індустрією північнокавказького і середземноморського впливу» високо оцінили вітчизняні й зарубіжні фахівці, «Доісторичний нарис середньої Донеччини» не втратив наукової цінності й нині.
З перших днів заснування Донецького інституту народної освіти (1923) С. Локтюшев читав у ньому курс лекцій з археології, давньої історії та краєзнавства, а з 1938 р. цілковито зосередився на викладацькій роботі. Очолював кафедру в Луганському педінституті, залишаючись заступником директора Краєзнавчого музею. Під час Великої Вітчизняної війни врятував найцінніші музейні колекції, які й досі є окрасою Луганського художнього музею.
Після визволення міста від фашистів С. Локтюшева заарештували за стандартним обвинуваченням — «німецький ставленик, особа, що залишилась на окупованій території».
Помер 17 березня 1943 р. у в’язниці обласного управління НКВС. Лише у лютому 1990 р. вченого було реабілітовано.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛОКТЮШЕВ Сергій Олександрович Український історик, етнограф, освітній діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок