Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Альфред Джилман (Gilman )

Нобелівський лауреат Альфред Джилман (Gilman )

Назва:
Нобелівський лауреат Альфред Джилман (Gilman )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,75 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Альфред Джилман (Gilman )


за відкриття у 60-ті роки перетворювачів природних сигналів, названих G-протеїнами, які допомагають клітинам в організмі взаємодіяти одна з одною
рік народження: 1941 р.
Американський фармаколог А.Джилман народився 1 липня 1941 р. у Нью Хавені (штат Коннектікут) в родині власника магазину музичних інструментів та піаністки. Окрім уміння грати практично на всіх музичних інструментах, його батько був людиною, обізнаною також у медицині. Він захистив докторську дисертацію з хімії фізіології у Єльскому університеті. З самого раннього дитинства Джилман мав змогу спостерігати у батьківській лабораторії різноманітні досліди та демонстрації дій фармакологічних та біохімічних препаратів. Навчання у старших класах Джилман проходив у Тафтській середній школі у Ватертауні (штат Коннектікут), де на дуже високому рівні викладали хімію, фізику та математику. Після закінчення середньої школи він вступив до коледжу на біохімічний факультет, де з інтересом відвідував курси з хімії протеїнів та термодинаміки. Саме тут він мав величезну нагоду працювати у власній лабораторії. Навесні 1962 р. він працює у лабораторії Алана Коні у Нью-Йорку, публікує дві перші наукові праці, а восени цього ж року вступає до Західного резервного університету в Клівленді. Інтереси його досліджень у цей період стосуються циклів в активному середовищі мозку та щитовидній залозі. 1969-1971 рр. Джилман працює разом із М.Ніренбергом у рамках експериментальної програми асоціації фармакологічних досліджень при Національному інституті загальних медичних наук генеалогії клонованих клітин та генетичного підходу. Разом із Дж.Гольдштейном він проводить дослідження у лабораторії Ніренберга з залишковими продуктами синтезу протеїну. Потім він посилено займався дослідженнями циклів розповсюджень в активному середовищі. 1971 р. Джилман стає помічником професора фармакології Вірджинського університету в Шарлотсвіллі. Основним завданням для нього стало пояснення біохімічних процесів у складових частках клітинної мембрани. 1979 р. він переїздить до Далласа і цілковито занурюється у свої попередні заняття щодо підготовки шостого видання «Фармакологічних основ терапевтики Гудмана та Джилмана». 1981 р. він очолює Відділення фармакології у Далласі. Альфред Джилман одружений, має трьох дітей. Королівська шведська академія присудила Нобелівську премію з фізіології і медицини 1994 р. професору Альфреду Джилману спільно з М.Родбеллом «за їхнє відкриття у 60-ті роки перетворювачів природних сигналів, названих G-протеїнами, які допомагають клітинам в організмі взаємодіяти одна з одною».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Альфред Джилман (Gilman )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок